Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Züğürt tesellisi!

Müfettişlerin önerdiği 1+1 yıl ceza, yapılan savunmadan sonra bir yıl men olarak kesinleşti. G.Saray Mayıs'ta Avrupa biletini alamazsa, ceza bir sonraki sezona sarkacak

Giriş Tarihi: 3.3.2016
Züğürt tesellisi!
Galatasaray'da aylardır beklenen ceza belli oldu.. UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu Yargı Komisyonu, Galatasaray'ı Finansal Fair Play kriterlerini yerine getirmediği gerekçesiyle UEFA organizasyonlarından bir yıl men etti. UEFA'nın kararında Galatasaray'a teselli veren bazı detaylar da vardı.

CEZA İKİ YIL İÇİNDE SONA ERECEK!
UEFA'dan gelen bilgilendirme yazısında; Cim Bom'a verilen cezanın 2 sezon ile sınırlı olduğu belirtildi. Karara göre; Galatasaray önümüzdeki sezon (2016- 2017) ve sonrasındaki 2017-2018 sezonunda Avrupa Kupaları'na katılım hakkı kazandığı takdirde bu cezasını çekecek. Galatasaray iki sezon boyunca Avrupa'ya katılım hakkı kazanamazsa, cezası otomatik olarak ortadan kalkacak.

GALATASARAY CAS İÇİN KARARSIZ!
Galatasaray Kulübü Genel Sekreteri Fatih İşbecer, cezayı iki açıdan değerlendirdiklerini söyledi. İşbecer, "Tabii ki üzücü bir netice. Sonuçta Galatasaray, Avrupa'dan men cezası aldı. Çok ciddi ceza olasılıklarından, en son 1+1 yıllığına sevk edilmiştik. Gelinen noktada da +1 kaldırıldı. Dolayısıyla ceza kulübün daha az aleyhine olacak şekilde hafifledi ama sonuç olarak bir ceza var, bu üzücü. Son 3-4 sezonun finansal sıkıntılarını, 8-9 ayda tamamen temizlemek mümkün olmuyor. CAS'a gidip gitmeme kararını 23 sayfalık kararı inceledikten sonra vereceğiz."

BAŞARI YOK, CEZA ALAN ÇOK
Türk kulüplerine UEFA'dan gelen cezaların son halkası ise Galatasaray oldu. Sarı-kırmızılı ekip, Avrupa'dan men edilirken daha önce Fenerbahçe, Beşiktaş, Sivasspor, Bursaspor, Eskişehirspor ve Gaziantepspor aynı akibeti yaşamıştı. Bu sezon Trabzonspor, mali kriterlere uymadığı için yine UEFA'dan ceza alırken Kayserispor, Konyaspor, Gaziantepspor ve Kasımpaşa yine kriterlere uymadığı için UEFA Kulüp Lisansı alamamıştı.

AVRUPA'DA MEN İLE MANŞETLERDE
Galatasaray'ın Avrupa Kupaları'ndan bir yıl men cezası alması, Reuters ve AFP gibi uluslararası ajanslar tarafından flaş haber olarak duyurulurken İngiliz BBC kanalı, "Bu çok önemli bir haber, gün içinde elbette ki çok konuşulacak" yorumunu yaptı. İngiliz Guardian gazetesi de men cezasını manşetine taşırken İtalyan medyası, Lazio'ya elenen Galatasaray'a bir şok haberin de UEFA'dan geldiğini yazdı. İspanyol medyasında ise uzun süredir UEFA'nın kıskacında olan Galatasaray'ın ceza almaktan kurtulamadığı ifade edildi.

İKİ GÖRÜŞ

UEFA'nın Galatasaray Kulübü'ne verdiği '1 yıl men' cezasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

ERMAN TOROĞLU

G.Saray ve TFF'nin ayıbı


Çıkan cezalar sonrası değerimiz düşüyor. Beşiktaş daha önce evrak sahteciliği yüzünden gidemedi, şimdi ise Galatasaray mali tablosu yüzünden. Kulüpler yasasının acilen çıkması ve düzgün şekilde uygulanması gerekli. Bu Galatasaray'ın olduğu kadar Türkiye Futbol Federasyonu'nun da ayıbı.

LEVENT TÜZEMEN

Bakanlık harekete geçmeli


Bu ceza Spor Bakanlığı'nı yeni bir kanun çıkarma konusunda harekete geçirmeli. Zarara sokan yönetimler sadece kendi genel kurullarında ibra edilerek aklanmamalıdır. Kanun çıkarsa yöneticiler de ayağını yorganına göre uzatmasını bilirler. Bu çarpık zihniyet değizmezse bütün kulüplerin borcunu devlet ödese bile bu yöneticiler parayı hovardaca harcamaya devam ederler.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Züğürt tesellisi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN