Erdoğan: UEFA cezayı Galatasaray'a değil, yöneticiye vermeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan, UEFA'nın Galatasaray'a verdiği cezayla ilgili, "Niye kulübe ceza veriyorsunuz? Ceza, o işte suçlu olan yöneticilere verilmeli" dedi.

Giriş Tarihi: 4.3.2016 10:16
Erdoğan: UEFA cezayı Galatasaray'a değil, yöneticiye vermeli
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Abuja'daki (Nijerya) Büyükelçiliğinin rezidansında gazetecilerle gerçekleştirdiği sohbette UEFA'nın Galatasaray'a verdiği cezayı eleştirdi.

Galatasaray'a UEFA'nın verdiği 1 yıl men cezasını değerlendiren Erdoğan, Başbakanlığı döneminde de tüzel kişilerin cezalandırılmasının hukuka aykırı olduğunu yetkililere anlattığını hatırlatarak, şöyle konuştu:

"Böyle bir hukuk olmaz. Siz eğer ceza verecekseniz, ilgili kulüplerin başkanlarına veya suçu işleyen kimler ise onlara ceza verin demiştim. Sonra Platini, "Ama bu böyle gelmiş, bu saatten sonra değişmez" demişti. Dolayısıyla Galatasaray meselesinde de kulübe ceza verilmesine karşıyım. Niye Galatasaray Kulübü'ne ceza veriyorsunuz? Ceza, o işte suçlu olan yöneticilere verilmeli. Galatasaray'ın nereden baksanız 20-25 milyon taraftarı var. Sen şimdi o kulübü cezalandırdığın zaman taraftarını da cezalandırıyorsun."

ŞEREF OĞUZ
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: UEFA cezayı Galatasaray'a değil, yöneticiye vermeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN