Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İbra korkusu!

Muhalefet, Duygun Yarsuvat ile Dursun Özbek dönemlerinin ayrı oylanması için önerge hazırlıklarına başladı. Yönetimde idari açıdan ibra edilme konusunda endişeler söz konusu

Giriş Tarihi: 12.3.2016
İbra korkusu!
Başkan Özbek, üyelerin istediği seçim kararını almazsa, 19 Mart'taki Mali Kongre'de ikinci Polat vakası yaşanabilir

Galatasaray'da nefesler tutuldu ve 19 Mart'taki Mali Kongre için gerisayım başladı. Dursun Özbek başkanlığındaki mevcut yönetimden memnun olmayan muhalif isimler, kolları sıvadı ve Dursun Özbek ile selefi Duygun Yarsuvat'ın ayrı ibra edilmeleri yönünde önerge hazırladı. Galatasaray'ın kulüp tüzüğüne göre; genel kurullarda son bir yıl bütün olarak ele alınıyor ve ayrı oylama için Divan Heyeti'ne önerge sunulması gerekiyor. Duygun Yarsuvat da Dursun Özbek'ten ayrı ibra edilmek istediğini söylemişti.

SALONDA SANDIKLAR HAZIR TUTULACAK

Geçen yıl Ünal Aysal'ın ibrası sırasında yaşanan karışıklık yüzünden haftaya kongre salonunda sandıklar hazır tutulacak ve ibrada belirsizlik yaşanırsa, çözüm sandıkta aranacak. Muhalif üyeler Dursun Özbek'ten seçim kararı almasını bekliyor. Başkan Mali Kongre'de yapacağı konuşmada seçim sinyali vermezse, muhalefet Özbek'i tıpkı 5 sene önce Adnan Polat'a yaptığı gibi idari açıdan ibra etmemeyi düşünüyor. Yönetimdeki bazı isimler de Dursun Özbek'in seçim kararı almasına hazırlar.

SÜREN VE DÜRÜST YOL HARİTASINI ÇİZDİ

Yüksek profilli ve kulüpte söz sahibi muhalif üyeler, yol haritasını netleştirmek için dün Maslak'ta bir otelde uzun bir toplantı gerçekleştirdi. Başını eski başkanlardan Faruk Süren ile tecrübeli yönetici Ali Dürüst'ün çektiği bir grup eski yönetici, ardından Duygun Yarsuvat'ın kapısını çaldı ve "Seni ayrı, Özbek'i ayrı ibra edelim" planını iletti. Yarsuvat'ın ibra konusunda yaptığı açıklamalar bu gruba tam destek olarak yorumlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İbra korkusu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN