Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayağa kalkın ve gereğini yapın!

"Biz sizin acılarınızda elimizi uzattık, beraber ağladık. Şimdi sıra sizde. Şimdi o övündüğünüz medeniyetin gereğini yapın ve ayağa kalkın… Bu sadece bizim acımız değil. Terör, sadece bizim terörümüz değil"

Giriş Tarihi: 15.3.2016
Ayağa kalkın ve gereğini yapın!
Barcelona forması giyen yıldızımız Arda Turan, dünya liderlerine seslendi

Türkiye'nin gururu Arda Turan, Ankara'daki hain saldırıya hem Twitter hem de Instagram hesabından tepkisini gösterdi… Duyduğu acıyı adeta haykıran milli yıldız, dünya liderlerini de göreve çağırdı. İşte Arda'nın o mesajı: "Şimdi bizim acılarımızı paylaşma zamanı. Bütün dünyaya sesleniyorum. Bu sadece bizim problemimiz değil; senin, benim, hepimizin. Teröre karşı tek vücut olma zamanı. Biz bu dünya üzerinde toprağa düşen her can için gözyaşı döktük. Acılar sizin coğrafyanızı sardığı zaman sizlerle beraber üzüldük. Şimdi o övündüğünüz medeniyetin gereğini yapın ve ayağa kalkın. Çünkü insanın değerini belirleyen, yaşadığı coğrafya değildir. Biz sizin acılarınızda elimizi uzattık, beraber ağladık. Şimdi benim ülkemde hiç bilmediğiniz evlerde; anneler, babalar, kardeşler, eşler ağlıyor. Tepkinizi şimdi gösterin. Ben Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil eden bir sporcu olarak bekliyorum bunu. Hepimiz bekliyoruz. Çünkü bu; sadece bizim acımız değil. Terör sadece bizim terörümüz değil."

PARİS İÇİN BÖYLE YÜRÜMÜŞLERDİ

13 Kasım 2015'te Paris'i kana bulayan terör olaylarına tepki için 11 Ocak'ta 'Sessiz yürüyüş' yapılmıştı. 1,5 milyon insanın katıldığı yürüyüşte dünya liderleri de yer almıştı. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Ahmet Davutoğlu da, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'ın acısını paylaşmış, dünya liderleriyle kol kola girmişti.

ANCAK ALLAH'TAN KORKARIZ
Dünyaca ünlü motosiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu, Ankara'da meydana gelen hain terör eylemi hakkında resmi Facebook hesabından anlamlı bir paylaşım yaptı. Sofuoğlu mesajında şu ifadeleri kullandı: "Devletimize duyrulur; olası bir savaşta Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne asker olarak hizmet etmeye hazırız. Öleceksek adam gibi ölelim. Biz bu davanın neferleriyiz. Biz savaştan değil ancak Allah'tan korkarız!" Dünya şampiyonu motosikletçimiz Kenan Sofuoğlu'nun bu mesajına, sosya medyadan büyük destek geldi.

DOSTA DÜŞMANA NET MESAJ: BU ÜLKE BÖLÜNMEZ
FENERBAHÇE: Yaşanan terör olayını lanetleyerek bu tür olayların bir an önce son bulmasını temenni ederiz.
BEŞİKTAŞ: Barış ve kardeşliğe yapılan saldırılar amacına ulaşamayacak.
GALATASARAY: Acımız büyük.
TRABZONSPOR: Hepimizin yüreğine acı düştü.
BURSASPOR: Kaybedilenlerin hesabını sormak adaletin görevidir ancak birlikteliğimizi korumak bu topraklarda yaşayan hepimizin görevidir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayağa kalkın ve gereğini yapın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN