Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gerginliğe Riva ayarı

'İbra edilmeme' tehlikesiyle karşı karşıya olan Özbek ve kurmayları, kurtuluş reçetesi olarak gördükleri Riva projesini bugünkü kongrede üyelere görsel olarak anlatacak. G.Saray'ın en önemli mal varlıkları arasında başı çeken Riva arazisinden 450 milyon dolar gelir bekleniyor

Giriş Tarihi: 19.3.2016
Gerginliğe Riva ayarı

Galatasaray'ın yıllık olağan mali genel kurulu bugün Haliç Kongre Merkezi'nde yapılacak. Saat 10.00'da başlayacak mali genel kurulda Dursun Özbek başkanlığındaki yönetimin mali ve idari açıdan ayrı ayrı ibrası üyelerin oyuna sunulacak. Mali kongrenin sonunda 2016 yılı bütçesi görüşülüp karara bağlanacak. Sıkıntılı günler geçiren Özbek ve ekibi, bu hafta içinde TT Arena'da yaptığı 4 toplantı ile genel kurula hazırlandı.

DERSLERİNİ ÇALIŞTILAR
Riva, Florya, Ali Sami Yen Oteli, basketbol salonu ve Hasnun Galip'teki kulüp binası ile ilgili projeler tekrar gözden geçirildi. Kongrede söz alacak olan Dursun Özbek, Galatasaray'ı ekonomik açıdan nasıl düzlüğe çıkaracaklarını anlatacak. Mali genel kurula katılacakları bir de sürpriz bekliyor. Özbek ve kurmayları, Riva projesini üyelere görsel olarak tanıtacak.

400 DÖNÜMÜ KULÜBE
Özbek'in konuşması sırasında Riva'nın maketi görücüye çıkacak. 1100 dönümlük arazinin 400 dönümlük kısmına sarı-kırmızılı kulüp Florya'yı taşımaya düşünüyor. Kalan bölüme konut, rezidans, alışveriş merkezi ve 3. köprüye yakın olması nedeniyle TIR parkı projesi düşünülüyor. Yönetim, Riva'dan yaklaşık 450 milyon dolar gelir hedefliyor.

MUHALEFET SEÇİM İSTİYOR

Duygun Yarsuvat ve Dursun Özbek dönemlerinin ayrı ayrı ibra edilmesi için önerge hazırlayan muhalif üyeler, mali kongrede seçim çağrısında bulunacak. Kulislerde Özbek'in, zayıf bulunan yönetimini değiştirmeyi kabul etmezse 2011'de Adnan Polat'ta olduğu gibi idari açıdan ibra edilmeyeceği yüksek sesle konuşuluyor.

'TEHDİTLERDEN KORKMUYORUZ'

Galatasaray 2. Başkanı Cengiz Özyalçın, yönetimin de çift oylama istediğini ancak bunun için genel kurul kararı gerektiğini söyledi. Özyalçın, "Bütçe kitapçıkları tek olarak hazırlandı. Çift oylama için önerge gelmesi lazım. Gerekirse yönetim olarak inisiyatif kullanırız. Bizi ibra etmeyecekleri tehditlerinden korkmuyoruz. Her türlü ibraya hazırız" dedi.

AYSAL, YÖNETİME CEVAP VERECEK

Mevcut yönetim tarafından UEFA'dan gelen cezanın sorumlusu olarak gösterilen Galatasaray'ın eski başkan Ünal Aysal da mali genel kurula katılacak. Ünal Aysal, uzun süren sessizliğini bozarak yapacağı görüntülü sunumla hakkındaki iddialara cevap verecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gerginliğe Riva ayarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN