Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnanmayanlar davetlimdir

Giriş Tarihi: 28.3.2016
İnanmayanlar davetlimdir

Orman, "Stadı yaparken aralarında yöneticilerimizin de bulunduğu, bize inanmayan ciddi bir kesim vardı. Şimdi onları açılışa bekliyorum" dedi

Vodafone Arena için izinlerin alındığı dönem ve inşaat aşamasında zorlu bir süreçten geçtiklerini belirten Beşiktaş Başkanı, camia içinden kendilerini sabote etmek isteyenlere de Kızılderili atasözü ile cevap verdi:

"Kartal'ı öldüren okun tüyleri, kendi vücudunun tüylerinden yapılmış"

Dün taraftarlarla buluşan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın bir numaralı gündemi yine Vodafone Arena'ydı. Özelikle stat konusunda kendilerine camia içinden çok köstek olunduğunu belirten Orman, "Bir Kızılderili atasözü vardır, 'Kartal'ı öldüren okun tüyleri kendi vücudunun tüylerinden yapılmış' diye. Biz camiamızdan çok ok yedik. Hep önümüze engel çıkardılar. Stat konusunda aralarında bazı yöneticilerimizin de bulunduğu bize inanmayan çok ciddi bir kesim vardı. Şimdi onları tek tek açılışa davet edeceğim" diye konuştu.

KİMSE BİLET ALMAK ZORUNDA DEĞİL

Orman şöyle devam etti: "Bilet fiyatları pahalı diyorlar. Kimse almak zorunda değil. Kombine sahiplerine öncelik tanıdık. Onlar almazsa zaten çok yoğun talep var. Biletlerin hepsini satarız. Artık telefonum hiç susmuyor, 'Fikretçiğim açılışa geleceğiz, yer var mı? diyorlar. Ben de soruyorum, 'Sen daha önce maça geldin mi?' diye. 'Hayır' cevabını veriyorlar. Ben de 'Yine gelme, git evinde seyret' diyorum. Stadın yanından geçmemişsin, Ankara'ya, Olimpiyat'a gelmemişsin, biz Boğaz'ın kenarına yalı yapacağız, sen gelip, kahve içeceksin. Git evinde iç."

G.SARAY'I KIZDIRACAK SÖZLER

Orman'ın diğer açıklamalarından satır başları söyle
:

Bir kez daha söylüyorum, bu stadın yapımında, izinlerin alınmasında şimdiki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çok büyük emeği var.
Türk ve Alman Milli Takımları'nın gollerini atan oyuncular, sokaktan geçerken kendi kendilerine bu takımın kapısından girmediler. Bunların hepsi parayla oluyor.
G.Saray'ın stadı yapılarken paralarını alamayan işçiler yolu kestiler. Bizde hiç duydunuz mu Vodafone Arena'da paralar ödenmiyor, işçiler yola çıktı diye?
Bizi engellemeye çalışanlar şimdi de stadı erken açtığımız için bizi eleştiriyor. Biz bu stadı şampiyon olmak için yaptık. O sene, bu sene olsun diye açıyoruz.
4 yıl önce göreve geldiğimizde acaba kayyuma mı gideceğiz, Avrupa'dan men mi edileceğiz diye bir ortam vardı. Camia olarak çok büyük bir moral çöküntüsü içindeydik. Bunları sürekli anlatmamın sebebi nereden nereye geldiğimizi bilelim diyedir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnanmayanlar davetlimdir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN