Türkiye'nin en iyi haber sitesi

UEFA'ya CV’li tanıtım

12 hakim karşısında tam 1 saat boyunca 4 yıllık projelerini anlatan Başkan Usta, yöneticilerini CV'leriyle tek tek tanıtarak kulübü ayağa kaldırmak için seferber olduklarını söyledi

Giriş Tarihi: 30.3.2016
UEFA'ya CV’li tanıtım

Finansal Fair-Play kriterleri nedeniyle UEFA'nın takibinde olan Trabzonspor'da başkan Muharrem Usta'nın beraberindeki 5 kişilik ekiple geçen hafta İsviçre'de verdiği sözlü savunmanın detayları ortaya çıktı. Kulübe Avrupa'dan men cezası verilmemesi için çabalayan başkan Muharrem Usta, 12 hakim önünde kulübün savunmasını bizzat kendisi yaptı.

İlk olarak Trabzonspor Kulübü'nün kuruluşu, başarıları ve tesisler hakkında bilgiler veren Usta, ardından yönetim kurulu üyelerini de CV'leriyle tek tek tanıttı. Yöneticilerinin her birinin saygın birer iş adamı olduğu vurgusunu yapan Usta, kulübün başarılı bir yönetim ile yeniden ayağa kalkacağını belirtti.

ARALIK AYI SONRASINA VURGU

Daha sonra futbolcu giderlerini 80 milyon liraya, personel giderlerini ise 18 milyondan liradan 14 milyon liraya çektiklerini aktaran Muharrem Usta, özellikle kendilerinin göreve geldiği Aralık ayından önceki dönem ile sonrası arasındaki farkları aktardı. Ancak ekonomik olarak çok rahatlamış bir kulüp havası da yaratmamaya çalışan Başkan Usta, 4 yıllık bir planlamanın ve projelerinin tanıtımını yaptı.

AKYAZI STADYUMU'NU ANLATTI

Akyazı Stadı'ndan yıllık 30 milyon lira, mevcut tesislerin devredilmesinden 80 milyon lira ve İstanbul Kartal'daki araziden 4 yıllık plan dahilinde minimum 200 milyon lira gelir elde edeceklerini elindeki raporlarla anlatan Başkan, bu yatırımların kulübü rahatlatacağını ifade etti. Trabzonspor'un 4 yıllık planlama sonrası gelirlerinin en az 250 milyon liraya çıkarılacağının vurgulandığı savunmada Usta, hakimlerin sorduğu sorulara da cevap verdi.

BİZİ 4 YIL BOYUNCA TAKİP EDİN

Başkan Usta konuşmasının sonunda ise, "Geçmişte yapılan hataların bedelini kulübe ödetmeyin. Bizi 4 yıl boyunca takip edin ve yapacaklarımızı görün" dedi. Başkan Usta'nın 1 saat süren sunumundan etkilendiği öğrenilen UEFA yetkilileri, kararı 10 gün içerisinde verebileceklerini belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
UEFA'ya CV’li tanıtım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN