kurulu: Doping ihlali yok

Giriş Tarihi: 1.4.2016
Hukuk kurulu: Doping ihlali yok

, Gönül ile ilgili kararını dün açıkladı. F.Bahçe, Kurulu’ndan gelen dilekçeyi resmi sitesinden paylaştı: “Durum tedavi amaçlı olup, disiplin sevkine gerek görülmemiştir.”

Fenerbahçeli Gönül'ün, Beşiktaş maçı sonrası alınan numunesinde yasaklı maddeye rastlandığı haberi önceki gün gündeme bomba gibi düşmüştü. Sarılacivertli kulüp yaptığı açıklamada, "İlacın tedavi amaçlı kullanıldığı ve gerekli bildirimin TFF'ye yapıldığını" duyurmuştu. Kurulu'na sevk edilen Gökhan Gönül ile ilgili kararını dün jet hızıyla verdi. Fenerbahçe Kulübü, Hukuk Kurulu tarafından kendilerine gönderilen dilekçeyi resmi sitesinden paylaştı. Hukuk Kurulu'nun açıklamasında şu ifadeler yer aldı: "Dopingle Mücadele Kurulu tarafından yapılan değerlendirme neticesinde ilgi (e)'de kayıtlı yazı ile verilen yanıtta, doping kontrol formunda beyan edilen ve sonrasında belgelenen tıbbi durumunun sabit olduğu, tedaviyi yapan Prof. Dr. Süleyman Özyalçın'ın raporunda belirtilen doz ve uygulama yolu ile analiz sonucunun uyumlu olduğunun, tıbbi literatürde "Triamcinolone" maddesinin yasak olmayan lokal yolla uygulanmasının pozitif analitik sonuç verdiğine dair bilimsel araştırma yayınlarının mevcut olduğu, sonuç olarak bu durumun yasaklı bir tedavi olmadığı ifade edilmiştir. Bu nedenle bir doping ihlali olmadığından hakkınızda disiplin sevki yapılmasına gerek görülmemiştir."

GÖKHAN GÖNÜL NE DİYOR?

Neyse ki insanlar beni biliyor
Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Gökhan Gönül dün milli takım sonrası ilk kez Samandıra'ya gelirken, günün konusu gündeme bomba gibi düşen 'doping' olayıydı. Takım arkadaşları Gökhan'a destek olurken, milli yıldızın "Benim içim rahat. Herkes maçta iğneyle oynadığımı zaten biliyordu. Bunu zaten doping kuruluna da ilettik. Hiçbir sıkıntım yok. Yanlış bir şey yapmadım. Ne ben ne doktorum kulübümüzü zor durumda bırakacak bir şeye imza atmayız. Ağrılarım vardı ve bunu dindirmek için iğne oldum" dedi. Futbolcular da "Biz senin ne kadar düzgün bir sporcu olduğunu biliyoruz. Söylenenleri kafaya takma" diyerek arkadaşlarına destek oldular. Ve Gökhan'ı tamamen rahatlatan açıklama akşam saatlerinde TFF'den geldi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hukuk kurulu: Doping ihlali yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN