Türkiye'nin en iyi haber sitesi

10 numara 5 yıldız

Giriş Tarihi: 8.4.2016
10 numara 5 yıldız

SABAH ailesi olarak Vodafone Arena'da Başkanı Fikret Orman'ın misafiriydik. Gittik, gördük, notumuzu verdik

Pazar günü protokol, Pazartesi de Bursa ile maç açılışı yapılacak olan Kartal'ın yeni yuvası; teknolojisi, mimarisi ve estetiği ile 'Boğaz'ın incisi' yakıştırmasını hak ediyor

2.5 yıldır stadından uzak olan siyahbeyazlılar, "Eve dönüyoruz" heyecanında çok haklı. Onları bu beklemeye fazlasıyla değecek muhteşem bir stat bekliyor

Modernizmin, nostaljiyle ahenk içinde vals yaptığı Vodafone Arena; sanat, kültür ve eğlencenin de içinde yer aldığı 24 saat canlı bir yaşam merkezi olacak

Haziran 2013... Saat 19.03: Fikret Orman'ın umutsuzluğun kol gezdiği FEDA döneminde hayallerinin peşine düşüp İnönü Stadı'na ilk kazmayı vurduğu tarih... 07 Nisan 2016. Saat 12.00: 10-11 Nisan 2016'daki açılışa ve yeni bir şahlanışa sayılı günler kala uzun ve meşakkatli yollardan geçerek inşa ettiği Vodafone Arena'da Beşiktaşlıları, dostlarını ve medyayı ağırlamanın haklı gururunu yaşıyor. Beşiktaş'ın Dolmabahçe'deki evine dönüşünün hikayesini yeniden yazsak roman olur! Mazinin sıkıntılı süreçlerinden ziyade Vodafone Arena'nın düğüne hazır gülen yüzünü görmek, resmetmek istedik. Dün Genel Yayın Yönetmenimiz Erdal Şafak'ın liderliğinde Fikret Orman'ın misafiri olduk. Nezaket de zerafet de sahibini yansıtır! Orman'ın bu konudaki hassasiyetinin son dönemde kendisine sıkıntılar yaşattığının da şahidiyiz! Yöneticileriyle, yazarlarıyla bu güzelliği, mutluluğu paylaşmak "Beşiktaş'a ve Türk futboluna hayırlı olsun" demek için oradaydık.. "#evedönüyoruz" diye heyecanlanan Siyah-Beyazlı taraftar gururlanmakta çok haklı... Orman ve yönetimi kulübün tarihinde önemli bir dönemeç olacak bu kompleksle ne kadar övünse hakkıdır. Mimariyi, hibritli sahayı, 10 milyon dolarlık teknoloji yatırımının etkileyici yüzünü bir tarafa yazıyorum. Diğer tarafta konserlere, defilelere, sergilere ev sahipliği yapacak konseptiyle, Dolmabahçe'nin panoramik yapısıyla süslenmiş restorantlarıyla, müzesi ve turistlik turlarıyla Vodafone Arena, Beşiktaş'ın en önemli gelir ve gurur kaynağı olacak. Başta Beşiktaş yönetimi olmak üzere emeği geçenlere helal, Beşiktaş'a ve Türk futboluna hayırlı olsun.

Cumhurbaşkanı'na müteşekiriz
Gününün neredeyse tamamını statta geçiren Fikret Orman, "Hep söylüyorum. Bir kez daha söyleyeceğim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlı duruşu olmasaydı ne İnönü Stadı'nı yıkabilirdim ne de bu stadı yapabilirdim. Hepimiz Erdoğan'a müteşekkiriz" ifadesini kullandı.

Nazar boncuğu
SABAH Spor Müdürü Murat Özbostan, Başkan Fikret Orman'a nazar boncuklu bir anahtarlık hediye ederek, "İnşallah, Vodafone Arena'nın açılışı ile birlikte sizin için bütün kapılar açılır ve bütün istekleriniz gerçekleşir" ifadesini kullandı.

Kartal Yuvalarından Sorumlu Yönetici Emre Kocadağ, misafirlere Beşiktaş atkısı hediye etti ve stada 2 bin metrekarelik bir Kartal Yuvası yaptıklarını söyledi.

Vodafone Arena'da saha kenarındaki yedek kulübeleri yerleştirildi. Beşiktaş'ın geçtiğimiz hafta idman yapmasına engel olan soyunma odasındaki inşaat da bitti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin destek verdiği çevre düzenlemelerinde sona gelindi. Pazar günkü protokol açılışına kadar stattaki tüm çalışmalar tamamlanmış olacak.

ARKADAŞINA GÖNDER
10 numara 5 yıldız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN