Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Biri sizi gözetliyor

Metin Albayrak, “787 adet kameramız var. Bunların maliyeti 20 milyon TL. Yüz tanıma sistemiyle kural ihlalini yapanlar hemen tespit edilecek” dedi

Giriş Tarihi: 9.4.2016
Biri sizi gözetliyor
Basın Sözcüsü Metin Albayrak, açılışı yarın yapılacak Vodafone Arena'nın güvenlik donanımı hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. Güvenlik önlemlerinin en yüksek seviyede olduğunu belirten Albayrak, "Çeşitli açıları görebilen 787 kameramız var. Bunların yatırım maliyeti 20 milyon TL. Yüz tanıma sistemi mevcut. Bu sistem, Türkiye'de ilk ve tektir. Avrupa'da birkaç kulüpte uygulanıyor" dedi.
Albayrak şöyle devam etti:

OLAYLARDAN CANIMIZ ÇOK YANDI
"Geçtiğimiz sezonlarda taraftarın neden olduğu olaylar nedeniyle canımız çok yandı. Taraftarımızdan sahaya yabancı madde atmama, küfür etmeme veya yasak olan yerde oturmama gibi kurallara özen göstermesini istiyoruz. Kuralları ihlal edenler, yüz tanıma sistemiyle tespit edilecek ve iki dakika içinde cep telefonlarına gönderilecek mesajla uyarılacak. Güvenlik odasında çalışan sayısı, 14 kişi olacak. Emniyet güçleri ve TFF ile koordineli bir biçimde çalışacağız."

KOMBİNE İPTAL YETKİSİ YÖNETİMDE
Beşiktaş Protokol Müdürü Ahmet Ateş ise, "Kombine sözleşmelerimizde 6222 sayılı yasa ihlal edildiğinde kombinenin iptal edileceği maddesi var. İptal ya da kart blokesi yönetim kurulunun verebileceği bir karar. Burası artık tam donanımlı otomasyonla çalışacak" şeklinde konuştu.

ARENA AÇILIYOR YOLLARA DİKKAT
Vodafone Arena'nın yarın yapılacak protokol açılışının başlama saati 16.30 olarak açıklandı. Bu arada Pazartesi günkü Bursaspor maçında trafiğe kapatılacak bölge belli oldu. Karşılaşmadan 3 saat öncesi ile maç bitiminden bir saat sonrasına kadar Dolmabahçe Caddesi Akaretler Kavşağı'ndan, Kadırgalar alt ışıklara kadar olan bölge trafiğe kapatılacak.

ÇIKIŞ TÜNELİ IŞIL IŞIL
Mimari özellikleri ile hayranlık uyandıran Vodafone Arena'da takımını başarıya taşıyacak her ayrıntı düşünülmüş. Beşiktaşlı oyuncuların soyunma odası sonrası sahaya yöneldikleri tünel, öyle güzel fotoğraflarla donatılmış ki oyuncuların motive olmadan sahaya ayak basması mümkün gözükmüyor

KUPALAR GÖZ KAMAŞTIRIYOR
Vodafone Arena'da kazanılan kupalara ayrılan özel bölüm göz kamaştırıyor.

TURNİKELER TARAFTARI BEKLİYOR
Statta taraftarların hızlı geçişini sağlamak için çok sayıda turnike bulunuyor.

VE TABELA YERİNE ASILDI
Vodafone Arena'nın geceyi aydınlatan tabelası yerine monte edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Biri sizi gözetliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN