Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Toroğlu’ndan Pereira’ya eleştiri!

A Spor Yorumcusu Erman Toroğlu, Takım Oyunu programında Teknik Direktörü Vitor Pereira'nın Torku Konyaspor maçındaki taktik anlayışını yerden yere vurdu. Toroğlu, Pereira için, 'Adam şampiyon olmak istemiyor' dedi.

Giriş Tarihi: 10.4.2016 02:51 Güncelleme Tarihi: 10.4.2016 02:54
Toroğlu’ndan Pereira’ya eleştiri!
"EN AZ 15 OYUNCU PEREIRA'YI SEVMEZ"

Oynayanlara bakıyorum takımında, futbolcuların suratlarına bakıyorum, yedek kulübelerine bakıyorum, girenlere çıkanlara bakıyorum… takımındaki 18 futbolcuya kapalı zarf usulüyle soralım, 'Teknik direktörünü seviyor musun, memnun musun?' diye; iddia ediyorum 15 tanesi falan kesinlikle 'hayır' cevabı verecektir. Çok net söylüyorum gizli vereyim zarfları, daktiloyla yazsınlar el izi de belli olmasın, 18 futbolcudan belki 2 tanesi okey der, diğerleri demez. Senin kadronun şekli belli, artık senin kadronda çok sürpriz bir isim yok. Diyeceksin ki Diego'ya, 'Kardeş sen buraya gel, birbirimizi sevmeyebiliriz, birbirimizle anlaşamayabiliriz, fakat senden başka bu oyunu yönlendirecek ikinci bir adamım yok. Bir tane daha var Volkan ama sen bu işte daha profesyonelsin. Senin ayağın kırılsa bile, senin ayağın alçıda da olsa ben seni oynatacağım. Ben seni oyundan almayacağım. Seni kenara bakarak oynattırmayacağım kement ne zaman geliyor diye.' ama bu teknik direktörden bunu ben bekleyemiyorum. Çünkü adam sezon başında geldi, hiç yokken Van Persie ile Fernandao'yu kapıştırdı. İkisinden de faydalanacaksın bunların. Bu adam enteresan çıkışlar yapıyor.

"ADAM ŞAMPİYON OLMAK İSTEMİYOR"

Bazıları diyor ki, 'Vay be ne erkek teknik direktör!' Ne oldu Gönül'e çıkışı yaptın? Gökhan Gönül sana yediriverdi. Oynatmasana Gökhan Gönül'ü. Gökhan Gönül bir dişini çıkardı, gidiverdi, hemen yamuluverdi Gökhan Gönül'e. Devre arasında biri gitse Aykut Hoca'ya 'Hocam ya maç fena gitmiyor, sen bu maçı almak için rakip takımdan ben iki oyuncu çıkaracağım, sen kimi istersin? Kağıda yaz bize ver, maçtan sonra açacağım." desem. Birisi Diego, birisi Volkan Şen, yazar Aykut. 'Diego ile Volkan Şen'i alırsan hoca beni rahatlatacaksın' der. Zaten Volkan'la Diego çıktı, Konya takımı gelmeye başladı. Niye? Konya takımında top yapan futbolcular var. Diego ayarında değil ama topu ayağına aldığı zaman yönlendiren iyi adamlar var. Fener'de yok, koca Fener diyorsun yok. Pereira inanılır gibi değil, adam şampiyon olmak istemiyor.

Toroğlu'ndan Pereira'ya eleştiri!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toroğlu’ndan Pereira’ya eleştiri!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN