Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1907 Derneği'nden Aziz 'a yanıt

Giriş Tarihi: 19.4.2016 12:17 Güncelleme Tarihi: 19.4.2016 12:21
1907 Fenerbahçe Derneği'nden Aziz Yıldırım'a yanıt

1907 Derneği, dün Aziz 'ın yaptığı "Yukarıdan talimat vermişler" açıklamasına cevap verdi.

1907 Derneği, resmi internet sitesinden yayınladığı mesajında, "1907 Derneği'nin kuruluş amacı Fenerbahçe Spor Kulübü?ne hizmettir. Tüzüğümüzde de ifade edildiği gibi, Fenerbahçe sevdalılarının hiçbir beklentileri olmadan Fenerbahçe Spor Kulübü?ne hizmet ve katkıda bulunmayı hedefledikleri bir platformdur. Kurulduğu günden bu yana kulübümüzün başkanı kim olursa olsun bu çerçevede hizmet etmeyi görev edinmiştir. Derneğimizin camiamız için bugüne kadar yaptığı faaliyetler ve duruşu açıkça ortadadır" denildi.

HEP DESTEK TAM DESTEK

1907 Fenerbahçe Derneği'nin hiçbir şekilde tribünde gösterilen tepkiyi tasvip etmediğinin vurgulandığı açıklamada, "1907 Fenerbahçe Derneği'nin Fenerbahçe Spor Kulübü'ne hizmet için kurulmuş olmanın sorumluluğuyla Sarı Lacivert renkleri taşıyan herhangi bir sporcumuza, teknik heyetimize, takımımıza veya yönetimimize bahsedilen tepkiyi tasvip etmesi ya da desteklemesi söz konusu olamaz.1907 Fenerbahçe Derneği, çubuklunun mücadele ettiği her kulvarda şampiyonluk ihtimalimize bağlı olmaksızın, bugüne kadar "Hep Destek Tam Destek anlayışıyla hareket etmiştir" ifadeleri kullanıldı.

"1907 ÜNİVERSİTELİ FENERBAHÇELİLER DERNEĞİNİN KOMBİNELERİNİ SATIN ALDIĞIMIZ DOĞRU DEĞİL"

1907 Fenerbahçe Derneği'nin, 1907 Üniversiteli Fenerbahçeliler Derneği?nin (1907 ÜNİFEB) kombinelerini satın aldıklarının doğru olmadığının belirtildiği açıklamada, "Ne 1907 Fenerbahçe Derneği ne de dernek yönetiminde olan kişilerin '1907ÜNİFEB' için kombine satın aldığı ya da bedelini ödediği açıklaması gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.

"1907 ÜNİFEB İLE ORTAK PAYDAMIZ FENERBAHÇE SEVDASIDIR"

Açıklamada, 1907 ÜNİFEB ile bazı ortak çalışmalarının olduğunu söyleyerek şunlar belirtildi:

"Sayın Başkanın da ifade ettiği gibi; Fenerbahçe'nin aydınlık geleceği olma misyonu ile kurulmuş olan 1907 ÜNİFEB ile 1907 Fenerbahçe Derneği tüzüğümüze uygun bazı projelerde ortak çalışmalarımız vardır. Her yıl yapılan geleneksel 10 Kasım Anıtkabir ziyaretleri, çeşitli sosyal sorumluluk projeleri, bunların başında yer almaktadır. 1907 ÜNİFEB'in müsabakalardaki katılımı ve kombine organizasyonu bu ilişkilerin tamamen dışındadır. Derneğimizin, 1907 ÜNİFEB Yönetimine, karar alma organlarına ve faaliyetlerine yönelik herhangi bir müdahalesi ne geçmişte ne de gelecekte söz konusu değildir. 1907 ÜNİFEB Derneği bağımsız bir yapıda olup, Derneğimiz ile ortak paydası Atatürk ilkelerine bağlılık ve Fenerbahçe sevdasıdır?"

"YUKARIDAN TALİMAT VERMİŞLER"

Açıklamada son olarak şu ifadeler kullanıldı:

"Son olarak, düzenlenen basın toplantısında 1907 ÜNİFEB'e ithafen 'Yukarıdan talimat vermişler' ifadesi ortada kalmıştır. Sayın başkanımızın konuşmasının başında 1907 Fenerbahçe Derneği - ÜNİFEB bağlantısından bahsetmesi sebebiyle bu ifade 1907 Fenerbahçe Derneği'ni zan altında bırakmıştır. Sayın Başkanın açıklamadığı 'Yukarıdan talimat veren kişi veya kişileri' saptadığında açıklayacağına inancımız tamdır. "

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1907 Fenerbahçe Derneği'nden Aziz Yıldırım'a yanıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN