Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Galatasaraylı futbolcuların senet isyanı!

Giriş Tarihi: 10.5.2016 10:24

’a yenilen G.Saray’da mali krizin boyutları oyuncuları isyan noktasına getirdi. 5 aydır bekleyen oyunculara bir kez daha senet verildi. Tepki gösteren futbolcular, idman boykotunu gündeme aldı.

derbisini kaybederek ligde 5. olup Avrupa yasağını savuşturma şansını ateşe atan ve umutlarını kupa finaline bağlayan Galatasaray'da, aylardır ödenmeyen lar nedeniyle futbolcuların sabrı taştı...

Yaklaşık 5 aydır transfer taksitlerini ve maç başı ücretlerini alamayan futbolculara, yönetim mart ayı için senet vermişti. Ancak ödeme yapılamayınca, bu senetler değiştirilerek, bugün tarihli yeni senetlerin verildiği ortaya çıktı.

PERSONEL DE MAĞDUR

Futbolcuların senetlerin karşılığının bugün de ödenmemesi halinde büyük protestoya hazırlandıkları ve Florya'da idmanlara çıkmama ihtimalinin de kapıda olduğu öğrenildi. Yöneticilerin ise 6 Milyon Euro'yu bulan ödemeler için şu ana kadar kaynak bulamadığı, personele de mayıs maaşlarının henüz ödenemediği bildirildi.

'TARAFTARIN ÖNÜNE ATILIYORUZ'

Sarı-Kırmızılı futbolcular, kulübü zor durumda bırakmamak için martta senetler karşılığında UEFA için istenen "Alacağımız yoktur" belgesini imzalamış, mayısa kadar süre isteyen yönetime anlayış göstermişti. Ancak hiçbir olumlu gelişme olmadı. Futbolcuların, alamamalarına rağmen medyada yer alan yüksek prim vaatlerine de anlam veremediği ve "Taraftarın önüne atılıyoruz" diyerek duruma tepki gösterdikleri bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galatasaraylı futbolcuların senet isyanı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN