'da 6 puan silinme tehlikesi

PTT ekibi ekonomik sorunlarla boğuşuyor.

Giriş Tarihi: 24.5.2016 17:28
Samsunspor'da 6 puan silinme tehlikesi

Divan Kurulu Başkanı Sadi Subaşı, "Önümüzde zor bir tablo var. 2016-2017 sezonunda 6 puandan daha fazla puanımızın silinmesi gündemde" dedi.

Nuri Asan Tesisleri'nde divan kurulu üyeleriyle basın toplantısı düzenleyenh Sadi Subaşı, önlerinde zor bir tablo olduğunu, bununla ilgili olarak yönetimin açıklama yapacağını belirtti. Kulübe son 10 yılda 160 oyuncu alındığını vurgulayan Sadi Subaşı, "Böyle bir kulübün ayakta kalması ve yaşamasının şansının olacağını zannetmiyorum" diye konuştu.

"55 MİLYON TL'Yİ AŞAN BORÇ VAR"

Samsunspor'un ekonomik sorunlarının sebeplerini de açıklayan Sadi Subaşı, son dönemlerde Samsunspor'un spor dışında bir kadro tarafından yönetildiğini hatırlatırken de şunları söyledi:

"Bu süreçte yönetimsel ve teknik hatalar sonunda Samsunspor, bugün 55 milyon TL'yi aşan bir borçla son derece zor döneme girmiştir. Samsunspor'da en büyük yanlış transfer hataları ve denetleme kurulunun yanlışlarıdır. Kongrelerde yönetimler ibra edilmeseydi, bu kadar yanlışlıkların olmayacaktı. Futbolcu Aminu Umar ile ilgili olarak o dönemki yönetimin tamamını disiplin kuruluna sevkettik."

Divan kurulu olarak başkanlarla görüşmeler yaptıklarını dile getiren Sadi Subaşı, "Kulüpten 15 milyon TL'nin üzeri alacağı olan Kazım Yılmaz var. Kazım Yılmaz'la görüştük. Alacağının dövize bağlı olmasının yanlış olduğunu bahsetmemize rağmen teklifimizi reddetti" dedi.

Samsunspor'un 3 puanı, futbolcu alacağından dolayı bu sezon Türkiye Futbol Federasyonu tarafından silinmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samsunspor'da 6 puan silinme tehlikesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN