Yıldırım gibi çaktı

Giriş Tarihi: 6.6.2016
Yıldırım gibi çaktı
Anlaşamazsak Gökhan Gönül ile Mehmet Topal'a teşekkür ederiz. O paraları ben bile kazanmıyorum
Ligde sıralamayı hakemler belirledi. Beşiktaş stat yapıyorum diye 'Ağladı, ağladı' herkes destek verdi
UEFA kurallarına göre transfer yapacağız. Obradovic olmasaydı orada da 'İstifa' diye bağırırlardı

Başkanı Aziz Yıldırım transferden, rakiplere, yaşanan ekonomik sıkıntıdan, yapılacak transferlere kadar her konuya açıklık getirdi… İşte Yıldırım'ın ağzından tüm merak edilenler: Gökhan, 1 milyon 710 bin Euro garanti para, maç başı da yaklaşık 20 bin Euro alıyordu. Bu sene bizden istediği ücret 2 milyon 750 bin Euro garanti para, diğer şartlar aynı artı menajerine 500 bin Euro istedi. Yani 3 milyon 550 bin Euro'ya yakın bir para. Bu ücreti Fenerbahçe artık veremez. Önerimiz 2 milyon artı diğer şartlarına evetti. En son İlhan Bey, '2 milyon 250 bin Euro'ya çıkartalım, arkadaşlarla aradaki farkı biz hallederiz, kulübe yük olmasın' dedi. Teklif ettik. Onlar öbür teklifte durdular. Anlaşma sağlanamadı. Gökhan 31 yaşında, bir de 4 yıllık anlaşma istiyor. Mehmet Topal'ın kalmasını hoca istiyor. Mehmet, 2 milyon 600 bin Euro net para alıyor. Artı 10 bin Euro civarı maç başı. Bizden 2 milyon 750 bin Euro garanti para ve 20 bin Euro maç başı istiyor. Yani 3 milyon 500 bin Euro'ya denk gelen bir ücret. Bizde eski mukavelesinin şartlarında anlaşma yapalım diyoruz. O da 4 yıl anlaşma istiyor. Sıcak bakalım düşüncesiyle 'evet' diyoruz ama dediğimiz şartların tersine giderse onun da transferini yapmayacağımızı herkes bilsin. Anlaşamazsak ikisine de teşekkür ederiz. UEFA kurallarına uyarak transferler yapacağız ya da içerideki oyuncularımıza yüksek bonservis verirlerse transfer yapacağız. Pereira ile iki defa konuştuk ve kendisiyle devam edeceğimizi söyledik. Kendisi de transfer listesini verdi. Harcamak üzere 10 milyon Euro bütçemiz var.

CELAL DOĞAN'A İHRAÇ TALEBİ
Kongre üyesi Ahmet Şükrü, HDP milletvekili Celal Doğan'ın 'Ülkenin bölünmez bütünlüğüne aykırı faaliyette bulunan bir partide milletvekili olduğu için" kulüp üyeliğinden ihracı için genel kurul divanına dilekçe verdi. Vefa Küçük bu dilekçenin yönetime verilmesini istedi.

BELGÜ'DEN ALİ KOÇ ÇIKIŞI
Hulusi Belgü, yaptığı konuşmada, "Son genel kurulda Yargıtay kararından sonra bırakacağım dedi. Başkan Yargıtay sürecinin 2-3 sene süreceğini biliyordu. Bunun bir de karar düzeltmesi var. Ali Koç bunun üzerine ben de başkanlığa adayım demişti. Yargıtay kararını beklemeye gerek yok. Ali Koç'un ve diğer adayların önünü açmasını bekliyoruz" dedi.

AKSU'DAN İSTİFA ÇAĞRISI
Kongre üyesi Tunç Aksu, kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ı istifaya davet ederek, "Bazı durumlarda istifa etmek hizmetlerin en büyüğüdür. Lütfen bu sese kulak veriniz. Fenerbahçe başarıların ve kupaların takımıdır. 'Gökhan Gönül iyi çocuk, ama 9 senede 2 şampiyonluğu var' dediniz. Başkanlığınız süresince sahamızda kupa kaldırıldı, ezeli rakibin 9 lig, 4 Türkiye Kupas ı ve 1 UEFA ve 1 Süper Kupası'nı gördünüz. Size verilen şansı ve kredinizi fazlasıyla tükettiğinizi düşünüyorum. Fenerbahçe kimsenin çiftliği değildir" dedi.

AVRUPA'DA İLK 30'DAYIZ
Fenerbah çe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu yapılan eleştirilere cevap verdi. Kulübün marka değerinin Avrupa'da ilk 30'da olduğunu da vurgulayan Mosturoğlu, Celal Doğan'ın ihracıyla ilgili dilekçeyi değerlendirmeye alacaklarını söylerken, kombinesinin iptal edildiğini iddia eden Hulusi Belgü'ye, "Kombinenin iptal edildiğine dair dekont getir senden yönetim olarak ayağa kalkarak özür dileyeceğiz" ifadelerini kullandı.

DEREAĞZI'NA KARŞILIK ATAŞEHİR'İ VERECEK
başkan Aziz Yıldırım, teşekkür konuşmasında kolej arazisi için de bilgi verdi: Kolej arazisini 70 milyon'a devraldık, şu an 150 milyon TL değeri var. İmar değişiklik yaparsak değeri 350 milyon TL olacak. Biz Dereağzı'ndaki arazilerle takas etmek istiyoruz. Dereağzı'ndaki araziyi alıp kolejin yer aldığı araziyi devlete vermek için çalışma yapıyoruz.

YÖNETİM OY BİRLİĞİ İLE İBRA EDİLDİ
Fenerbahçe Spor Kulübü 2016 Yılı Olağan Mali Genel Kurulu, Fenerbahçe Ülker Sports Arena'da, Vefa Küçük'ün Divan Başkanlığı'nda yapıldı. Kulüp Derneği'nin 2015 yılında gider fazlası 55 milyon 736 bin 537 lira olarak açıklandı. Gelirler toplamının ise 214 milyon 807 bin 901 lira olduğu belirtildi. Toplam gider ise 270 milyon 544 bin 438 lira olarak kayıtlara geçti. Fenerbahçe'nin 2016 yılı bütçesi de 235 milyon 750 bin Tl olarak oy birliğiyle kabul edildi. Denetleme Kurulu'nun ibrası da aynı şekilde oy birliği ile gerçekleşti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım gibi çaktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN