Türkiye'nin en iyi haber sitesi

bu takımı sevdi

Hazırlık maçlarında beğenilen Türk Milli Takımı’nın patronu Terim, “ bu takımı sevdi. Bundan sonra daha çok sevecek. Çocuklar bu ülkeye layık oluyorlar” dedi

Türkiye bu takımı sevdi
Futbol Direktörü Fatih Terim, Avrupa Şampiyonası öncesi Slovenya galibiyetiyle keyiflendi. "Şampiyonada performansımızı çok daha üst düzeye çekmek zorundayız" diyen Terim, "Şampiyonanın en güçlü grubundayız. Çok güçlü rakiplerle karşılaşacağız. İyiyiz ama çok daha iyi olmalıyız. Kusursuz oynamalıyız. Bu ülkeye layık bir performans ortaya koymalıyız" dedi. Fransa yolculuğu sırasında futbolcuları tatlı sert şekilde uyaran Terim, "Bu tür şampiyonaların havası başka olur. İyi yoldayız ama daha iyi olmalıyız. Daha hızlı ve daha güçlüyüz. Slovenya'yı yenmek elbette çok güzel ama mücadele gücümüzü daha üst seviyelere çekmek zorundayız" şeklinde konuştu. Özel maçta ciddi sakatlık yaşanmamasının sevindirici olduğunu söyleyen Terim, "Kazanmak güzel ama kazanma alışkanlığını devam etmesi açısından daha iyi olmak zorunda. Turnuva, atmosfer hepsi çok başka... Hep önemli rakiplerle oynayacağız; Hırvatistan, İspanya, Çek Cumhuriyeti... Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. , bu Milli Takımı çok sevdi. Bundan sonra da sevecek. Bu net. O çocuklar da bu ülkeye layık oluyorlar" ifadelerini kulandı.

İNGİLTERE'Yİ YENİYORDUK AMA 'DENİZ'DE BOĞULDUK
"Bizim onbirimiz aşağı yukarı belli. Ama iki tarafı da görmek istedim ikinci yarı, yanı hem böyle hem diğer türlü. Topu elinde bulundurmak isteyen taraftı Türkiye... Çabuk ataklarla devamlı isteyen veya 5-6 kişi ile karşı atağa kalkan bir takım görmek istedik. Rakibimiz sert oynadı. Tabii milli maç bu. Puan maçı olsa hakem müsaade etmezdi bir çok şeye. Ama oyuncularımız da kendini korumak adına sakınmış olabilir. Hayırlısıyla hem moral açısından kazandık hem de ağır bir sakatlık vermedik. Aslında biz İngiltere'yi de yenmiştik, yeniyorduk ama hakem Deniz Aytekin müsaade etmedi, denizde boğulduk."

HIRVATLAR'A ŞOK: MODRİC&CORLUKA ZOR
Hırvatistan Milli Takımı 11'inin iki değişilmez isminin 12 Haziran'daki Türkiye maçına yetişmesi zor görünüyor. San Marino hazırlık maçında 45 dakika oynayabilen ve kas sakatlığı geçmeyen Modric'in yanı sıra aynı maçın hemen öncesinde ısınırken sakatlanan Corluka'nın tedavileri yoğun şekilde sürüyor. Buna rağmen ikilinin Türkiye maçına yetişmeme ihtimali daha yüksek.

TÜRK POLİSİ FRANSA'DA
A Milli Takım'ın konaklayacağı otelde yoğun güvenlik önlemleri uygulanıyor. Millilerimizi Türkiye'den gelen özel bir ekip koruyor. Otel civarında Fransız jandarması ile Paris'teki terör saldırılarından sonra şehirlere inen askerler görev yapıyor. Otele giren araçları detaylı aramadan geçiren güvenlik görevlileri, herkese pasaport kontrolü uygularken, otel müşterisi dışında kimse içeriye alınmıyor.

MİLLİLER 20 ARAÇLA KORUNDU
Terör tehdidiyle zor günler geçiren Fransa'da Milli Takımımız için geniş güvenlik önlemleri alındı. Marsilya'ya inen Türk kafilesini, havalimanı pistinde tam 20 güvenlik aracı karşıladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye bu takımı sevdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN