Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gönül: Şu an için ilk hedefim Avrupa'da kariyerim

Transfer gündeminin en flaş isimlerinden li futbolcu Gönül transfer konularıyla ilgili açıklamalarda bulundu

Giriş Tarihi: 9.6.2016 18:18 Güncelleme Tarihi: 9.6.2016 20:33
Gökhan Gönül: Şu an için ilk hedefim Avrupa'da kariyerim

ile sözleşmesi sona eren milli futbolcu Gönül, "Bugün atılmamış imzanın, yapılamamış anlaşmanın tek sebebi şahsıma karşı takınılan tavır, üslup ve söylemlerdir." açıklamasında bulundu.

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası için A Milli Takım ile Fransa'da kampta bulunan Gökhan, menajeri Ahmet Bulut aracılığıyla AA'ya yaptığı yazılı açıklamada, ilk hedefinin kariyerine Avrupa'da devam etmek olduğunu vurguladı.

GALATASARAY'DA GÖKHAN GÖNÜL SÜRPRİZİ

Hayatını ailesine, sevdiği ve inandığı değerlere adamış, onuruyla yaşayan bir insan olduğunu belirten Gökhan, şu ifadeleri kullandı:

"Bu yaşıma kadar eğilmedim ve bükülmedim. Menfaatim için inanmadığım bir şeyi ne söyledim ne de yaptım. Para, hayatımda hiçbir zaman amaç olmadı. Paraya değişemeyeceğim değerlere sahip olduğumu düşündüm hep. Profesyonel futbol hayatım boyunca, özellikle de 'de geçirdiğim dokuz yılda amacım, mesleğimi onurla yapmak, ait olduğum armanın değerlerine layık olmak ve formamı terimin son damlasına kadar ıslatarak başarılı olmak oldu. Bu zaman zarfında sahadaki özverim, rakiplerime karşı saygılı ve centilmen tavrım ile herkesin her şeyi konuştuğu dünyada sessizce işine odaklanıp işini yapma çabam ortadadır. İşime, giydiğim formaya taşıdığım armaya ve içinde bulunduğum camiaya karşı her zaman saygılı oldum."

GÖKHAN GÖNÜL'E SOSYAL MEDYADAN TEPKİ

"İŞİMİ LAYIKIYLA YERİNE GETİRDİĞİME İNANIYORUM"

Transfer ücreti konusunda kendisine yönelik eleştirilere değinen Gökhan Gönül, "Kimsenin başını önüne eğmesine sebep olacak bir şey yapmadım, yapmam. Kimin ne kadar yıllık ücret kazandığını düşünüp problem çıkarmadım, önüme bakıp işimi yaptım. Kazandığım paranın da hakkını verip işimi layıkıyla yerine getirdiğime inanıyorum. Bugün, paracı veya para için bunları yapıyor diye suçlanmam en hafif söylemle iftiradır. İspatı da geçmiş dokuz yılımdır. Son dokuz yıl boyunca profesyonel futbolcu olarak imzaladığım mukaveleler resmi kayıtlarda mevcuttur." şeklinde değerlendirmede bulundu.

"İLK HEDEFİM AVRUPA'DA KARİYERİME DEVAM ETMEK"

Avrupa Şampiyonası'nın sonuna kadar hiçbir kulüple anlaşmayacağını vurgulayan milli futbolcu Gökhan Gönül, açıklamasına şöyle devam etti:

"Futbolumu, tekniğimi, oyun tarzımı ya da performansımı beğenmeyebilirsiniz ve bunları eleştirebilirsiniz. Ancak kişiliğime, karakterime laf söylenmesini hatta onurumu kırmaya yönelik söylem ve eylemlerde bulunulmasını kabul etmem asla mümkün değil. Bugün atılmamış imzanın, yapılamamış anlaşmanın tek sebebi şahsıma karşı takınılan tavır, üslup ve söylemlerdir. Buna karşı da almış olduğum, karşı tavırdır. Bu tavır ve söylemleri asla kabul etmeyeceğimi defaatle çeşitli ortamlarda ifade etmeme rağmen, bunların ısrarla sürdürülüyor olması bugün gelinen sonucu doğurmuştur. Hiçbir para, hiçbir ayrıcalık insanlık onurumdan ve gururumdan daha önemli ve değerli değil, olamaz da.

Bundan sonraki süreçte Avrupa Şampiyonası'nın sonuna kadar hiçbir kulüple anlaşıp imza atmayacağımın, atılacak imzanın da Fenerbahçe Kulübünün bana önerdiği rakamın bir kuruş dahi üzerinde olmayacağının bilinmesini isterim. Yarının ne olacağını bilemeyiz fakat şu an için ilk hedefim Avrupa'da kariyerime devam etmek."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökhan Gönül: Şu an için ilk hedefim Avrupa'da kariyerim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN