45 milyon ’luk takım kuracağız

Dursun Özbek’in, “65 milyon ’luk UEFA sınırlamasının altında bütçe yapacağız. 45 milyon ’ya göre takım kurmaya mecburuz, sancılı olacak” sözleri takımın yıldız isimlerinin gözden çıkarıldığı şeklinde yorumlandı

Giriş Tarihi: 14.6.2016
45 milyon euro’luk takım kuracağız
Milli maç için Fransa'ya giden Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, SABAH'a konuştu. "Fatih Terim ve futbolculara güveniyoruz" diyen Özbek, "Zor bir gruba düştük ama bu gruptan çıkacağız" derken Beşiktaş'la ilgili de, "Güzel futbolla şampiyon oldular, tebrik ederim" dedi. Özbek'in açıklamaları şöyle:

65 milyon Euro'luk UEFA sınırlamasının altında bir bütçe yapmak zorundayız. Diğer takımların bu kadar bütçesi yok. Biz 65 üzeri değil, 45 milyon 'ya göre takım kuracağız. Gelenler gidenler buna göre şekillenecek. Bütçeleri düzeltmeye mecburuz. Sancılı bir süreç olacak.

CAS'ta kazanılan davalar oldu. Cezayı kaldırmak için yüzde 1 şansım olsa bile onu zorlarım. İyi bir savunma hazırladık. 1 yıllık cezayı almayabilirdik. 'CAS'a başvurma ceza artabilir' diyenler oldu. Duruşma perşembe günü Paris'te yapılacak. Fenerbahçe ve Trabzonspor'un dosyaları üzerinden de faydalanacağız.

GS Storelar zarar ediyordu. Kampanyalarla ciddi geçtik. Taraftarımızın aidiyet duygusu çok yüksek. Bileklik almaya gelenler storelerden alışveriş yaprak ayrıldılar. Kara geçmemizde büyük katkısı oldu. Avrupa pazarını büyütmek için çalışıyoruz.

YÖNETİCİLER HESAP VERMELİ
Bütçe dışı harcamalardan yöneticilerin sorumlu tutulması fikrini destekliyorum. Kontrolsüz ve sınırsız harcama yetkisinin Türk futbolunda yaşattığı sıkıntılar ortada. Gerçeklerle yüzleşmek, harcama yetkisi verilenler bütçe dışı borçlanmalarda hesap vermeli."

TRİBÜNLER YİNE BİRLEŞEBİLİR
Türkiye Kupası finalini, G.Saray ve F.Bahçe taraftarının bir arada izlemesi güzeldi. Ben 50 yıldır tribünleri bilirim. Beni geçmişe götürdü. Futbola renk getirdi. Hep böyle olmalı, bunun için uğraşmalıyız.

BİR YÖNETİCİ DAHA BIRAKIYOR
G.Saray'da yönetim içinde yaşadığı fikir ayrılığından dolayı sıkça eleştiriler yapan Fatih İşbecer'in yakın arkadaşı Selim Arda Üçer de bugün başkanın isteğiyle istifasını yönetim kuruluna sunacak. Yönetimden daha önce de Cüneyt Tanman, Tayfun Demir ve Fatih İşbecer istifa etmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
45 milyon euro’luk takım kuracağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN