Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Benim adaletimi sorgulayamazsınız

Turan’ın, “ neden prim almadı” sorusuna Fatih Terim, “Primleri ben belirliyorum. Adaletimi sorgulayamazsınız” diyerek noktayı koydu

Benim adaletimi sorgulayamazsınız

SABAH, Milli Takım kampında yaşanan prim sorunuyla ilgili önemli bir detayı açıklıyor:

EURO 2016'da üst üste gelen iki yenilgi A Milli Takım'daki sorunları tartışmaya açtı. Ay-Yıldızlı takımda yaşanan sorunun temelinde 'Prim' var. Ancak soğukluk yaratan olay farklı… İlk problem kaptan 'nın, yöneticilerine "Primler neden yatmadı" sorusunu sormasıydı. Terim bu davranışı otoritesinin çiğnenmesi olarak değerlendirdi. Ancak sonrasında Yılmaz'ın prim almaması ve bunu kaptan Arda ile birlikte Terim'e sorması buz gibi bir hava estirdi. Terim 2 yıldıza, "Primleri ben belirliyorum. Siz benim adaletimi sorgulayamazsınız" dedi.

MALİ GENEL KURUL VAR!

Peki bu süreç nasıl yaşandı; EURO 2016 biletinin alınması nedeniyle adam başı 150'şer bin Euro'dan havuzda biriken para, Fatih Terim'in vereceği listeye göre oyuncular arasında dağıtıldı. Bu para hesaplara da yattı. Şampiyona başladıktan sonra futbolculara dağıtılacak 20 milyon TL'lik bütçe yine Terim tarafından pay edildi. 1 Haziran'da yatırılacağı söylenen para hesaplara yatmayınca kaptan Arda Turan, TFF yöneticilerine, "Söz vermiştiniz, paralarımız neden yatmadı" diye sordu. Bu duruma TFF yöneticileri "TFF'de kimin parası kalmış. Siz bunları düşünmeyin" diye tepki gösterse de 9 Haziran'da yapılacak Mali Kurul'da bütçe onaylandıktan sonra paranın hesaplara yatırılacağı söylendi. Denildiği gibi de oldu.

OKAY VE UMUT'A PRİMDEN PAY

Takımda direkt oynayan 6-7 oyuncuya en yüksek rakam olan 1 milyon 150 bin TL yatırıldı. Kadroda olmayan Okay Yokuşlu'ya 460 bin, Umut Bulut'a 690 bin lira prim verildi. Listede Burak Yılmaz yoktu. Bu durum Burak'ın tepkisine neden oldu. Durumu kaptan Arda ile görüştü. Arda ve Burak, Terim'den durumu öğrenmek istediler, hocanın cevabı "Primleri ben belirliyorum" oldu. Arda'nın kendisine sormadan TFF'den prim bilgisi almasına tepkili olan Terim, öğrencilerinin sorusu üzerine sinirlendi ve ipleri koparan o cevap geldi: "Siz benim adaletimi sorgulayamazsınız. Ben primleri herkese hak ettiği şekilde ve olması gerektiği gibi dağıtıyorum."

SABAH yazarları Ay-Yıldızlı Takım'da yaşanan son gelişmeleri analiz etti

AHMET ÇAKAR: Takke düştü, kel göründü

Hepsine yazıklar olsun.. "Vatan görevi" diyorlar, "Ülkeyi temsil ediyoruz" diyorlar ama takke düşünce kel ortaya çıkıveriyor. Başta Arda Turan, Fatih Terim, Burak Yılmaz ve diğerleri para için birbirlerine düştüler. 80 milyonu kandırmak için "Biz ülkeyi temsil ediyoruz" ayaklarıyla hamasi konuşmalar yaparak sözüm ona kahraman olmaya çalışırlarken, Fransa'daki lüks otellerinde kurbanı parçalayan aslanlar gibi TFF'den gelecek primleri, nasıl dağıtılacağını, neden gelmediğini sorguluyorlar. Artık yeter... Bu ülkeyi kandırmaya ne kadar devam edeceksiniz. Türk futbolunda hakim ve diktatör görünümlü bazı hoca ve oyuncular ve basındaki yalakalarıyla Türk halkını kandırmaya devam ediyorlar. Demek ki neymiş. Vatan-Millet- Sakarya değil önemli olan arpaymış!

İSKENDER GÜNEN: Oyuncuları suçlamak yersiz

Daha önceki turnuvalarda da bu tür sorunlar yaşandığı herkesçe bilinen bir gerçek. Oyuncuları bu konuda suçlamak gereksiz. Çünkü prim sistemini daha önce açıklayan Futbol Federasyonu… Yani gruplardan çıktığınız zaman size verilecek prim, daha önceden belirlenmiş. Oyuncu da haklı olarak bu paranın kendisine verilmesini talep ediyor. Ama başka bir gerçek var ki Avrupa Şampiyonası öncesi ve turnuva sırasında böyle bir konunun gelmesi şık bir davranış değil. Gelinen noktada her iki tarafın da (Federasyon ve oyuncular) sorumsuzca davrandığı düşüncesindeyim.

METİN TEKİN: Futbolculara haksızlık var

Böylesine bir profesyonel ortamda, sponsorların, yayın gelirlerinin, teknik adam ücretlerinin olduğu bir ortamda oyunun gerçek aktörü oyunculara "Sen olaya amatörce bak ve pay alma" diyemeyiz. Olay milli olunca her şeyin gönülden olmasını istiyoruz ama bu da bir futbol sektörü gerçeği. Buradan kaynaklanan soruna bakınca da bunlar net şekilde olmalıdır. Bunun dışında yaptığınız davranışla,"Prim artıyor prim sonra verilecek, primi kaldırdım" gibi şeyler, profesyonellik dışıdır. Böyle davranışlar olursa böyle sorunlar da olur. Ama kamuoyunun bakışında "Futbolcular para için oynamıyorlar algısı yaratmak" çok büyük haksızlık.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Benim adaletimi sorgulayamazsınız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN