Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yapılanlar terbiyesizlik

“Milli Takım kaptanına karşı ‘dışarı çık’ diye tezahüratlar yapılıyor. İspanyol sahip çıkarken siz yuhalamaya utanmıyor musunuz? Başarılarıyla övündüğümüz teknik direktörün kızına yapılanlar da çok ciddi terbiyesizliktir, edepsizliktir...”

Giriş Tarihi: 20.6.2016
Yapılanlar terbiyesizlik
Cumhurbaşkanı Erdoğan Milli Takım ve Arda'ya sahip çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Takım ve Turan'ın İspanya maçında protesto edilmesiyle ilgili önemli lamalar yaptı. Tarabya'daki Huber Köşkü'nde sanat ve spor dünyasının önemli isimleri ile iftar sofrasında bir araya gelen Erdoğan şunları söyledi: "Doğrusu ben bu ülkenin bir Cumhurbaşkanı olarak bu duruma çok üzüldüğümü açık ve net söylemek isterim. Milli Takımımız Avrupa Şampiyonası'nda. İlk iki maçta takımız ne yazık ki üst üste iki mağlubiyet aldı. İkinci maçta tribünlerden bugüne kadar göklere çıkardığımız takım kaptanımıza karşı yapılan tezahüratları ben hiçbir şeyle izah edemiyorum. Bugüne kadar, bunca zamandır, bu evladımız, bu kardeşimiz bu Milli Takım'da oynamış, hep takdir etmişiz, hep alkışlamışız. Bir anda ne oluyor da 'dışarı çık' diye bu tür tezahüratlar, yuhalamalar vesaire. Peki utanmıyor musunuz ya? İspanyol geliyor, sarılıp kucaklayıp Barcelona'daki arkadaşını teskin ediyor. Ve siz orada yuhalıyorsunuz. Öbür tarafta bugüne kadar başarılarıyla övdüğümüz bir teknik direktöre ve açık konuşuyorum hamile olan kızına sosyal medyada yapılanları, ben bir baba olarak asla kabul edemem. Bunlar çok ciddi edepsizliktir, terbiyesizliktir. Bu milletin ne kültüründe vardır, ne ahlak anlayışında vardır, ne edebinde vardır."

SON ANA KADAR MÜCADELE EDİN
"Sporda galibiyetle, mağlubiyet eşittir. Bunu böyle bileceksin... Yeri gelir galibiyetler arka arkaya gelir. Ama mağlubiyet de gelir. Dünyanın en güçlülerinin neler yaşadığını görüyoruz. Şimdi ise Salı günü son maçını oynayacak. O maç belki yol verecektir, belki de bitirecektir. Ama şu anda siz tamamen işin önünü kesiyorsunuz. Başta teknik direktörümüz olmak üzere tüm futbolcularımıza, sporcularımıza; azminizden bir şey kaybetmeyin. Son saniyeye kadar kararlılıkla yolunuza devam edin. Siz oradan başarıyla da dönseniz, başarısız bir neticeyle de dönseniz, bizim Milli Takımımızsınız ve oraya kadar gittiniz ya, size ben tebriklerimi sunuyorum."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yazarımız Rıdvan Dilmen'le bir süre sohbet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yapılanlar terbiyesizlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN