Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SON DAKİKA: gruptan nasıl çıkar? İşte gruptan çıkma ihtimalleri

EURO 2016'da Çek Cumhuriyeti'ni 2-0 mağlup eden gruptan nasıl çıkar? Çek Cumhuriyetini yendi gruptan çıkabilecek mi? 'yi hangi gruplar ilgilendiriyor? İşte Türkiye'nin gruptan çıkma ihtimalleri ve EURO 2016'da son puan durumu

Giriş Tarihi: 21.6.2016 22:10 Güncelleme Tarihi: 22.6.2016 00:03
SON DAKİKA: Türkiye gruptan nasıl çıkar? İşte gruptan çıkma ihtimalleri

EURO 2016'da İspanya ve Hırvatistan karşılaşalarını kaybeden üçüncü son maçını Çek Cumhuriyeti ile oynadı. Çek Cumhuriyeti'ni 2-0 mağlup eden gruptan nasıl çıkar? Milli takımımız hagi ihtimallerde bir üst tura yükselecek? 'yi hangi gruplarda oynanacak maçlar ilgilendiriyor? Tüm bu soruların cevabı ve EURO 2016 puan durumu haberimizde...İKİNCİ TUR İÇİN SENARYOLAR

Türkiye'nin, A Grubu'nu üçüncü sırada tamamlayan Arnavutluk'u geçmesi için, Çek Cumhuriyeti karşısında en az iki farklı galip gelmesi gerekiyordu. Milli Takımımız Çek Cumhuriyeti'ni 2-0 yenerek gruptan çıkma şansını sürdürdü.

TÜRKİYE GRUPTAN NASIL ÇIKAR

Aldığımız galibiyet ile birlikte A Milli Takımımızın, en iyi üçüncü olarak gruptan çıkabilmesi için İtalya'nın İrlanda'ya ve Belçika'nın da İsveç'e yenilmemesi gerekiyor. Bir diğer alternatif de Macaristan'ın Portekiz'i yenmesi durumunda ortaya çıkacak. A Milli Takımımız, en iyi üçüncü olarak gruptan çıkarsa da Galler ya da Fransa ile eşleşecek.TÜRKİYE GRUPTAN ÇIKARSA KİMİNLE EŞLEŞECEK?

Türkiye'nin Euro 2016'ta turnuvaya devam edebilmesi için bir mucizeye imza atması gerekiyor. Peki mucize gerçekleşirse Türkiye'nin 2. turdaki rakibi kim olacak?

OLASI 2 RAKİP VAR

UEFA'nın belirlediği kombinasyonlara göre Türkiye'nin en iyi 3.ler arasına girmesi halinde eşleşebileceği 2 takım bulunuyor.

Hangi durumda hangisiyle eşleşiliyor

Türkiye en iyi 3. ler arasında yer almayı başarıp gruptan çıkarsa rakibi ya Galler ya Fransa olacak. Peki hangi durumda Fransa'yla, hangi durumda Galler'le eşleşeceğiz. İşte o ihtimaller.

FRANSA'YLA EŞLEŞMEK İÇİN SENARYOLAR

Türkiye'nin Fransa'yla eşleşebilmesi için en iyi 3.lerin aşağıdaki grup kombinasyonlarından çıkması gerekiyor.

A B D E (Arnavutluk, Slovakya, Türkiye, İsveç ya da İrlanda) /

A B D F (Arnavutluk, Slovakya, Türkiye, F Grubu'ndaki herhangi bir takım)

Galler'le eşleşmek için senaryolar

Türkiye'nin Galler'le eşleşebilmesi için en iyi 3.lerin aşağıdaki grup kombinasyonlarından çıkması gerekiyor.

A B C D (Arnavutluk, Slovakya, Kuzey İrlanda, Türkiye) /

B C D E (Slovakya, Kuzey İrlanda, Türkiye, İsveç ya da İrlanda) /

Galler'le eşleşmek için senaryolar 2

DİĞER İKİ SENARYO:

*B C D F (Slovakya, Kuzey İrlanda, Türkiye, D Grubu'ndaki herhangi bir takım) /

B D E F (Slovakya, Türkiye, İsveç ya da İrlanda, D Grubu'ndaki herhangi bir takım)

EN OLASI İHTİMAL

Türkiye'nin bu senaryolar içinde şu anki puanlara bakıldığında içinde yer alması beklenen olasılığı en yüksek senaryonun BCDF olduğunu söyleyebiliriz. Yani Türkiye Çek Cumhuriyeti karşısında istediği sonucu elde eder ve diğer gruplarda da istenen skorlar alınırsa Türkiye ikinci turda büyük bir ihtimalle Galler'le eşleşecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SON DAKİKA: Türkiye gruptan nasıl çıkar? İşte gruptan çıkma ihtimalleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN