Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ya ya istifa!

EURO 2016 öncesi başlayan Fatih Terim- söylentileri nedeniyle TFF yönetimi Fransa yolculuğu öncesi Riva’da bir toplantı yaptı. Yönetimin büyük çoğunluğu, “Böyle bir talep olursa iki takım birden olmaz. Ya milli takımı seçer ya da istifa eder” görüşünü savundu

Giriş Tarihi: 24.6.2016
Ya Türkiye ya istifa!
SABAH, TFF ile Fatih Terim arasında söze dökülmemiş bir gerçeği açıklıyor
Futbol Direktörü Fatih Terim, görevine devam mı edecek yoksa 'ın başına mı geçecek? Şampiyona boyunca yapılan her açıklamanın alt metninde bu sorunun cevabı arandı. Terim'in yaptığı her açıklama, "Gidiyor mu! Veda sinyali veriyor" şeklinde değerlendirildi. SABAH, Türkiye Futbol Federasyonu ile Terim arasında söze dökülmeyen, kulaktan kulağa iletilen bir gerçeği açıklıyor.

FRANSA ÖNCESİ RİVA'DA TOPLANTI
TFF yönetimi, 2016 Avrupa Şampiyonası için Fransa'ya gitmeden önce Yıldırım Demirören başkanlığında Riva'da bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda şampiyona ile ilgili prosedürlerin ardından konu Fatih Terim'e geldi. Terim'le ilgili olarak sürekli gündemi meşgul eden Galatasaray haberleri ve hocanın 5 Ocak'ta açıklayacağını söyleyip sonra iptal olan toplantısının ardından sık sık dile getirdiği "Ben olsam da olmasam da bu projeler önemli, yapılması gerekli" söylemleriydi.

ANLAŞTI DA HABERİMİZ Mİ YOK!
Toplantıda gündeme gelen soru; "Fatih Hoca sürekli olarak 'Benimle ya da bensiz' vurgusu yapıyor. Bir yandan da Galatasaray haberleri çıkıyor. Acaba Galatasaray'la anlaştı da bize mi söylemiyor" oldu. Bu soruya masadaki yöneticilerden iki cevap geldi ancak sonuç tekti.

BİZ HER DURUMA HAZIRLIKLI OLMALIYIZ
Yönetimden, "Fatih Hoca'ya G.Saray'dan teknik direktörlük için görüşme isteği geldi. Ancak Fatih Hoca 'şampiyonadan önce olmaz' diyerek görüşmeyi sonraya erteledi" ve "Fatih Hoca talep etmedi, istemedi ama kafasında Milli Takım ve Galatasaray'ı birlikte çalıştırmak var. Şampiyonadan sonra böyle bir istekle bize gelebilir. Biz her duruma hazırlıklı olmalıyız" görüşleri ortaya atıldı.

MİLLİ TAKIM'DA YAPILACAK ÇOK İŞ VAR
Konu derindi…. Ama hepsi söylentiden ibaretti. Çünkü ne hocanın direkt bir talebi olmuştu ne de G.Saray'dan kendilerine ulaşan bir teklif... Toplantıda Fatih Terim'e çok yakın isimler de vardı. Böyle bir durum olursa tavır ne olurdu? Bu görüşüldü ve şu sonuç çıktı: "Milli takımlarda yapılacak çok iş var. Bu ülke futbolu, iki görevi aynı anda kaldırmaz. Gerek de yok. Fatih Hoca, projelerine inanıyorsa, birlikte çalışmaya devam ederiz. G.Saray'ı çalıştırmak istiyorsa milli takımdan vazgeçer. Bir tercih yapması gerek. İki takım aynı anda olmaz."

YÖNETİMİN DÜŞÜNCESİ HOCAYA ULAŞTI
Riva'da bir saate yakın konuşulan bu konu ve "İki takımı aynı anda çalıştırmak gibi bir talep olursa TFF yönetiminden yüzde 75-80 hayır cevabı çıkacağı" bilgisinin Fatih Terim'e bir şekilde ulaşacağı öngörüldü. Terim de şampiyonada yaptığı açıklamalarda ayrılma ihtimalini açık bir kapı olarak bıraktı. Hatta basınla yaptığı sohbet toplantısından sonra gazetecilerle selfie çektirirken "Bu kareye girin bir daha bulamazsınız" sözleri "Hoca ayrılacak galiba" diye yorumlandı.

ARTIK GÖZLER TERİM'İN KARARINDA
Şampiyona bitti… Türkiye gruptan çıkamadı. Akıllarda takım içinde yaşanan prim tartışmaları kaldı. Şimdi ne olacak? Galatasaray, Fatih Terim'den aldığı söz üzerine hocayla bir görüşme yapacak ve teklifini resmen sunacak. Eğer Terim büyük başarılar yaşadığı eski kulübüne dönme kararı verirse TFF yönetiminin 1 ay önceki ve hatta şimdiki düşüncesine göre görevinden istifa etmek durumunda kalacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ya Türkiye ya istifa!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN