Huzur dolu yeni evine hoş geldin

Siyah-beyazlılar, ’ın F.Bahçe’den ayrılığındaki sorunlara atıfta bulunup, kendilerini “Sporcularını evlat bilen, hak ettiği saygıyı gösteren, huzur dolu bir aile ortamı sunan kulüp” olarak niteledi

Giriş Tarihi: 2.7.2016
Huzur dolu yeni evine hoş geldin
'ın, 31 yaşındaki Gönül'ün 4 yıllık imzasını duyuran açıklamasında önemli satırbaşları vardı. Siyah-beyazlı kulüp, "Türk futbolunun en iyi sağ beki' unvanını sonuna kadar hak eden Gökhan Gönül, artık bir Kartal... Maddi beklentilerin ötesinde, sporcularını 'evlat' bilen, hak ettikleri saygıyı gösteren, birlikte sevgi ve huzur dolu bir aile ortamı sunan büyük Beşiktaş camiası olarak Gökhan Gönül'ün de ailemizin bir parçası olmasından dolayı mutluluk duyuyoruz" dedi. Beşiktaş şöyle devam etti: "Sevgili Gökhan; imzaların kağıtlara değil kalplere atıldığı, sahaya yetenekten önce karakterle çıkıldığı bu büyük camiada kariyerine başarılı bir şekilde devam ederek, Türk futboluna hem Beşiktaş hem de Milli Takım formalarıyla uzun yıllar daha hizmet edecek."

FENERBAHÇE'DEN AZ KAZANACAK

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 5 Haziran'daki Mali Genel Kurul'da, Gökhan'a teklif ettikleri ücreti şöyle açıklamıştı: "İstediği ücret 2 milyon 750 bin Euro garanti para, artı menajerine 500 bin Euro istedi. Yani 3 milyon 550 bin Euro'ya yakın bir para. Bu ücreti Fenerbahçe artık veremez... Önerimiz 2 milyon artı diğer şartlarına 'evet'ti." F.Bahçe'nin yıllık 2 milyon Euro verdiği Gökhan Gönül, Beşiktaş'tan 1 milyon 750 bin Euro alacak.

72 GÜN ÖNCE YAZDIK

Herkesin 31 Mayıs'ta Fenerbahçe ile sözleşmesi sona erecek Gökhan Gönül'ün sarılacivertli takımda kalıp kalmayacağını tartıştığı günlerde, SABAH Spor okurları milli futbolcunun yeni sezondaki adresini öğrenmişti… 19 Mayıs'ta tamamlanan sezondan tam 29 gün önce yani tarihler 20 Nisan'ı gösterdiğinde SABAH, Fenerbahçeli Gökhan Gönül'ün Beşiktaş'la prensip anlaşmasına vardığını "6 milyon Euro'ya Kartal" başlığı ile okurlarına duyurmuştu. Sonrasında çok şey yazıldı çizildi ancak SABAH haberinin arkasında durdu. 8 Haziran'da ise, "Gökhan Gönül resmen Kartal" başlığı ile ön imzaların atıldığını manşetine taşıdı. Kısaca SABAH okurları Gökhan'ın Beşiktaşlı olduğunu bundan 72 gün önce zaten biliyordu.

SPOR YAZARLARI YORUMLADI: GÖKHAN GÖNÜL, BEŞİKTAŞ'A FAYDALI OLUR MU?

Metin TEKİN
Bu sorunun cevabı Şenol Güneş'te

Gökhan Gönül önemli bir oyuncu… Buradaki en önemli sorunun cevabı Şenol Güneş'te gizli. Geçen sene savunma kimliği öne çıkan bekle mi oynamak istiyor yoksa kenar savunmacısından onu öne taşıyacak bir özellik mi istiyor. Bunun cevabı hücum ağırlıklıysa yaşı 31 olmasına rağmen Gökhan faydalı bir transfer. 3 sezon verim alabileceğini düşünüyorum. Gökhan Gönül'ün de oyun karakterinin buna uygun olduğunu düşünüyorum. Her zaman sonuna kadar emeğini ortaya koyan bir oyuncu yapısı çizdi. Beşiktaş kendisini öne taşıyan bir hücumcu bek istiyorsa doğru bir transfere imza attığını söyleyebiliriz.

Fatih DOĞAN
Bir transferden öte katkısı var

Gökhan Gönül, 9 yıl Fenerbahçe'ye ve Milli Takım'a verdiği katkı gibi Beşiktaş'a da katkı sağlayacaktır. Bu transfer bir oyuncu transferinden daha büyük anlamlar taşımakta. Gökhan'ın transferi, Beşiktaş'ın psikolojik olarak da ayağa kalkışının resmidir. Tümer Metin'in kaptanlık pazubandını taktığı yılın ertesindeki gidişiyle yaşanılan duygusal boşluğun taraftar nezdinde cevabıdır. Gökhan'ın tercihinde parasal sebeplerden öte farklı hissiyatlarla transfer olması bu imzayı daha da anlamlı kılmaktadır. 4 yıllık süreyi baz aldığınızda ilk 2 yılında yüksek randıman ve verimlilik bekliyorum. Sonraki iki yıl için bir şey söylemek erken. Anlaşma şartlarına bakıldığı zaman Gökhan Gönül'ün, Fenerbahçe'nin önerdiği rakamlardan daha az bir rakama geldiğini ama profesyonelce bir sözleşmeye imza attığını söyleyebiliriz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Huzur dolu yeni evine hoş geldin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN