Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Önce imza sonra ceza!

Futbolculara alacaklarına rağmen UEFA için “borcumuz yok” evraklarını imzalatan yönetimi ardından takıma eşi benzeri görülmemiş cezalar yağdırdı

Giriş Tarihi: 4.7.2016
Önce imza sonra ceza!
G.SARAY YÖNETİMİ UYANIK ÇIKTI!
'da kazan yine kaynıyor.. Oyuncularına disiplin yönetmeliği çerçevesinde rekor ceza veren Galatasaray Yönetimi'nin gizli bir hamlesi ortaya çıktı. İşte cezaya kadar gelen süreç.. Sarı-kırmızılı kulüp önümüzdeki sezon lisans alabilmesi için borçsuzluk kağıdını UEFA'ya göndermek zorundaydı. Ancak Sneijder dışındaki tüm futbolcuların en az 2 ay birikmiş alacakları ve ödenmemiş kupa prim hak edişleri vardı. 15-30 Haziran tarihleri arasında tüm futbolculardan ıslak imzalı "Kulübün bize herhangi bir borcu yoktur" yazısı alındı ve UEFA'ya yollandı. Sarıkırmızılı yönetim bu hamlenin ardından takıma rekor ceza kesti ve bir anlamda oyuncuların alacakları yüzünden kulübü şikayet etme yolunu kapadı. Kesilen astronomik cezaların futbolculardan tahsil edilmesinin mümkün olmadığı, takımdan ayrılan başta Emre Çolak olmak diğer futbolculardan da alacaklarına mahsuben bu cezaların kesilmediği öğrenildi. Bu arada Galatasaray'ın Sneijder'e verdiği 2.3 milyon ve kaptanı Selçuk İnan'a kestiği 845 bin 'luk "sarı kart" cezasının dünya futbolunda bir örneği yok.

CEZA YOLUYLA 6 MİLYON EURO FEDA
Sezon içinde derbiler, Mayıs ayında Kupa finali yüzünden cezaları gününde kesmeyen G.Saray Başkanı, kontratlarında feda yapmayanları disiplin talimatnamesiyle vurdu

Galatasaray'da yönetimin futbolculara uyguladığı disiplin cezasının altında ilginç bir gerçek daha yatıyor. UEFA'nın verdiği 1 yıl men cezası sonrası herkes G.Saray'ın da zamanında Beşiktaş'ın yaptığı gibi 'feda' demesini bekliyordu. Başkan Dursun Özbek başta Selçuk ve 5 milyon Euro ile en fazla kazanan Sneijder olmak üzere futbolcuların kendilerinin gelip ücretini indirmesini bekledi. Ancak ne yerli ne de yabancılar buna yanaştı. FFP gereği bütçesini yüzde 20 azaltmak zorunda olan G.Saray'da yönetim 'feda' demeyen takıma ceza kesme kararı aldı. Bu cezaların toplamının 6 milyon Euro'yu bulacağı ve oyuncuların ücretinde ceza yoluyla bu rakamın feda yapılacağı öğrenildi.

MENAJERİ REST ÇEKTİ: GEREKENİ YAPARIZ
Wesley Sneijder'in menajeri Guido Albers, Galatasaray yönetiminin oyuncusuna olan sert tavrına aynı şekilde karşılık verdi. NTV Spor'a konuşan Hollandalı yıldızın menajeri 2.2 milyon Euro tutarındaki rekor ceza ile ilgili olarak "Bize henüz ulaşan bir ceza yok. Ancak yazılanların ne kadar doğru olduğunu ulaşınca söyleyebilirim" diye konuştu. Guido Albers, Wesley Sneijder'in Galatasaray'daki geleceği hakkında ise "Eğer böyle bir ceza gelirse gerekeni yaparız" diyerek ayrılık sinyali verdi.

CEZALAR NASIL HESAPLANDI?
Sezon başı ceza yönetmeliğini belirleyen ve oyuncuların imzasını noterde onaylatarak, TFF'ye yollayan Galatasaray yönetimi, 'feda' demeyen takıma ağır yaptırımlar uyguladı. Hakeme itirazdan görülen ilk sarı kartta ceza olarak oyuncuların 10 günlük kulübe maliyeti hesaplandı. Hakeme itirazdan görülen ikinci sarı kartlarda ise bu maliyetler iki katına yani 20 güne çıkartıldı. Haziran ve Temmuz ayında resmi maç oynamayan oyunculara 10 maaş üzerinden ödeme yapılıyor ve garanti paraları 300'e bölünerek günlük maliyetleri hesaplanıyor. Sekiz kez hakeme itirazdan sarı kart gören Sneijder'e ayrıca yönetimi küçük düşüren açıklamaları ve kampa gelmediği için 2 milyon 200 bin Euro tutarında rekor ceza verildi. Selçuk'a 845 bin Euro ceza kesen yönetim, bir yıllık yeni sözleşme için ücretini ciddi oranda indiren Sabri Sarıoğlu'na da acımadı. Sabri'ye de geçen sezon gördüğü 6 sarı kart için 1 milyon 200 bin lira ceza kesildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önce imza sonra ceza!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN