Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şükür, tarihinden siliniyor

Giriş Tarihi: 28.7.2016 11:55 Güncelleme Tarihi: 28.7.2016 12:27
Hakan Şükür, Galatasaray tarihinden siliniyor

Tüzük gereği, darbeci teröre destekten atılacak olan Şükür, seçme seçilme hakkını kaybedecek... Bir ömür boyu Sarı-Kırmızılı Kulübü, yurt dışında bile olsa temsil görevi alamayacak.

Yönetim Kurulu, Konya Galatasaraylılar Derneği Başkanı Sıtkı Korkmaz'ın başvurusu üzerine FETÖ'cü Şükür'ün kulüp üyeliğinde atılması için düğmeye basarken, eski futbolcu artık kulübün kapısından geçemeyecek. FETÖ'yü destekleyen Şükür, ömür boyu hiçbir şekilde temsili görev dahi alamayacak. Hakan Şükür, Galatasaray tarihinde tamamen silinecek.

1 AY İÇİNDE BAĞI KESİLECEK

Peki Hakan Şükür'ün ihracında süreç nasıl işleyecek? Disiplin Kurulu ilk toplantısında bu konuyu inleceleyip Hakan Şükür'den savunma isteyecek. ABD'de kaçak bulunan FETÖ'cü eski futbolcunun İstanbul'a gelmesi beklenmiyor ancak yazılı savunma gönderebilir... Ardından kurul karar verecek ve kulübün ilk Genel Kurulu'nda Hakan Şükür'ün G.Saray'dan atılması oylanacak. Ardından da hain örgütün sözcüsünün üyeliği sicilden silinecek. Sürecin 1 ay içinde tamamlanması bekleniyor.

GALATASARAY KULÜBÜ, FETÖ'CÜ HAKAN ŞÜKÜR'Ü DİSİPLİNE SEVK ETTİ!

ABD'DE ÇAYCI BİLE OLAMAZ

Fetullah Gülen'e çok yakın olan ve 15 Temmuz sonrası bile bu desteğini sürdüren Hakan Şükür, üyelikten atılınca birçok hakkını kaybedecek. Öncelikle ömür boyu seçme ve seçilme, G.Saray'da yönetici, başkan veya resmi herhangi bir görevde bulunma hakkı kalmayacak. Hatta kaçtığı ABD'de G.Saraylılar Derneği'nde çaycılık yapmak istese bile bu hakka sahip değil.

Hiçbir genel kurula katılamazken, oy hakkı da elinden alınacak. Üyelere sağlanan hiçbir olanaktan yararlanamayacak olan Hakan Şükür, Galatasaray Kulübü için artık öneride bulunma hakkına bile sahip olmayacak. (Akşam)

HAKAN ŞÜKÜR BU UTANÇLA NASIL YAŞAYACAK?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakan Şükür, Galatasaray tarihinden siliniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN