Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kanlı formayı saklayacağım

“Milli formamı giyip darbe girişimine karşı sokağa çıktım. Formayı gurur ve onur duyarak taşıyorum. Yaralanmadım diye üzülmüştüm. İki gün sonra fark ettim. Belime şarapnel parçası isabet etmiş. İnsan yaralandım diye üzülür ama tam tersi gurur duyuyorum”

Giriş Tarihi: 6.8.2016
Kanlı formayı saklayacağım
Karatede Türkiye'yi uluslararası organizasyonlarda başarıyla temsil eden milli sporcu Vildan Güvercin, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine engel olmak için 15 Temmuz gecesi ailesiyle birlikte Genelkurmay Başkanlığı'na gidenler arasındaydı. FETÖ'nün darbe girişimi sırasında anne ve babası Genelkurmay Başkanlığı önünde yaralanan 20 yaşındaki milli sporcu Vildan Güvercin, yaşadıklarını anlattı.

ŞEHİT OLMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK
"Annem ile babam önümdeydi, kafamı kaldırdığımda helikopterin bizim bulunduğumuz kaldırımı taradığını gördüm. Ateş kesilince ayağa kalktım. Annem ve babam vurulduklarını söyledi. Ben kısa süreli şoka girdim. Normalde ben heyecanlı, duygularına hakim olamayan bir insanım ama o anda farklı bir cesaret, soğukkanlılık geldi. Ölüm korkusu hiç olmadı. Şehit olmak için evden çıktık."

HELİKOPTER BİZİ TARADI
Helikopterden insanların acımasız bir şekilde tarandığını aktaran Vildan, "Annem bacağından, babam ise yüzünden yaralandı" ifadesini kullandı. Vildan, annesinin koluna girip yürütmeye çalıştığını belirterek, şöyle devam etti: "Annem, 'Kızım, yürüyemiyorum. Ayaklarımın içi kan doldu.' dedi. Çevremizde bulunan birisinde bayrak vardı. Bunu annemin yarasına sardık. Araba bulmak için yola çıktım. Arabaların hepsi doluydu. Yaralılar hastaneye taşınıyordu. Bagajlarda dahi yaralılar taşınıyordu. En son bir taksinin boş olduğunu gördüm, hızlı geliyordu, ezilme pahasına önüne atladım. Taksiyi durdurdum. Anne ve babamı Hacettepe Hastanesi'nin aciline götürdük."

ARTIK BENİM İŞARETİM!
"Milli formamı giyip darbe girişimine karşı sokağa çıktım. Formayı gurur ve onur duyarak taşıyorum. Yaralanmadım diye üzülmüştüm. İki gün sonra fark ettim. Belime şarapnel parçası isabet etmiş. İnsan yaralandım diye üzülür ama tam tersi gurur duyuyorum. Bu artık benim işaretim. Üzerine kan bulaşan milli formamı saklayacağım. Çok zor bir gece geçirdik. Aynı zamanda anlamlı ve gurur verici bir geceydi. Vatanımız ve milletimiz için elimizden geleni yapmaya çalıştık. Vatanımızı kimseye teslim etmeyeceğimizi gösterdik."

DEMOKRASİ BAYRAMI SERGİ OLDU
Kırşehir Valiliği ve Belediye'nin desteğiyle Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Demokrasi Bayramı' fotoğraf sergisi açıldı. Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Türk milletinin ülkenin bölünmesine asla müsaade etmediğini söyledi. Vali Şentürk yaptığı konuşmada, "Gençlik Spor Merkezi'nin hazırladığı sergide darbeye karşı duran, tanklara karşı göğsünü geren, kendini siper eden, tankların altına yatan, daha nice nice kahramanlar var ki onlar da Çanakkale kahramanları gibi kutsal vazife yaptılar. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, tarihin altın sayfalarına işlendiler. Bu fotoğraflar, bir tarihin belgeleridir, şahitleridir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanlı formayı saklayacağım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN