Pereira kaçtı

Giriş Tarihi: 14.8.2016
Pereira kaçtı

Vitor Pereira sabah yapılan idmana katılmadı, ülkesine gitti. F.Bahçe noter aracılığıyla zabıt tutturdu, hukuki işlemler yarın başlatılıyor

'de günlerdir devam eden Vitor Pereira krizi yeni bir boyut kazandı. Portekizli teknik adam yardımcılarını da aldı ve ülkesine gitti. Sarı-laciverli takımdaki şok olay şöyle gelişti: 'nin sabah yaptığı idmana Pereira ve Portekizli üç yardımcısı Felipe Almeida, Luis Miguel ve Pedro Ribeiro çıkmadı. Durum hemen yönetime bildirildi. Bu gelişme üzerine yöneticiler Ali Yıldırım ve Şekip Mosturoğlu soluğu Samandıra'da aldı. Aynı saatlerde yönetici İlhan Ekşioğlu sosyal medya hesabından gülen bir ikon paylaştı. Portekizli teknik adam ve ekibinin idmanda olmadığı noter tarafından tespit ettirildi ve krizde yeni bir perde açıldı.

DAVRANIŞI SÖZLEŞMEYE AYKIRI!
F.Bahçe Kulübü de şu açıklamayı yaptı: "Portekiz basınında çıkan haberlerde, teknik direktörümüz Vitor Pereira'nın anlaşılmaz, kabul edilemez ve gerçek dışı bir takım gerekçeleri ileri sürerek ülkesine geri döndüğü yönünde açıklamaları yer almıştır. Nitekim Vitor Pereira ve yardımcıları bu sabah (dün sabah) yapılan antrenmana da katılmamıştır. Teknik Direktörümüz Vitor Pereira ile kulübümüz arasında tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerini düzenleyen bir sözleşme mevcuttur. Vitor Pereira'nın bu davranışı açıkça sözleşmeye aykırıdır ve tarafımızca kabul edilmesi mümkün değildir. Vitor Pereira'nın sözleşmeyi açık ihlali karşısında kulübümüz bugün (dün) itibarı ile doğmuş hukuksal haklarını, pazartesi günü kullanacaktır."

'TEHDİT EDİLDİM'
Pereira, Portekiz basınına şok açıklamalar yaptı: "Görevim engellendi, tehdit edildim..."
F.Bahçe'nin Portekizli çalıştırıcısı Vitor Pereira ülkesinde yayın yapan Record'a konuştu. Monaco maçının ardından yönetimin kendisinin görevlerini engellediğini söyledi. Portekizli çalıştırıcı şu açıklamayı yaptı: "Monaco'ya elendikten sonra yönetim benim sözleşmeme saygı göstermedi. Görevimi engellemeye çalıştılar. Sürekli tehdit aldığım gergin bir ortamda daha fazla çalışmam mümkün değildi, yardımcılarım da benimle aynı yolu izledi."

NE YAPACAK
Savunma hazır, Van Persie şahit olacak

Pereira'nın 'ya gitme ihtimaline karşılık Fenerbahçe yönetimi hazırlıklarını tamamladı. Sarı-lacivertliler olası bir mahkeme ortamında Portekizli teknik adamın kovulmak için bilerek takımı sabote ettiğini FIFA'ya delil olarak sunacak. Yönetimin, feshe gerekçe olarak yapacağı savunma şu ana maddelerden oluşacak:
İzinsiz olarak takımı terk edip ülkesine gitti, burada yaptığı açıklamalarla yöneticileri zan altında bıraktı.
Görev yaptığı süre içerisinde çağ dışı antrenman sistemleri nedeniyle takımdaki tüm futbolcuların tepkisini çekti. Defalarca uyarıldı ama sistemi değiştirmedi.
Kadro tercihlerinde kendisine yakın olan futbolcuları kayırdı. Formayı hak edene değil, kendisine yakın davrananlara verdi.
Dünyaca ünlü oyuncumuz Luis Nani, sezon bitiminde "Takım olamadığımız için şampiyonluğu kaybettik" dedi ve teknik direktörden memnun olmadığı için ayrıldı.
Bir başka dünya yıldızı Robin van Persie, takımın yanlış çalıştırıldığını savunarak takımdan ayrılmak istedi. Sezon başından bu yana takımla birlikte antrenmanlara çıkmadı. Fenerbahçe yönetimi, bu gerekçeleri sunmasının yanı sıra gerekirse Robin van Persie'yi olayların şahidi olarak dinletecek. Yönetim, bu gerekçelerin, Vİtor Pereira'nın 4 milyon Euro'luk alacaklarından FIFA'nın indirime gitmesine yeterli olacağı fikrini de savunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pereira kaçtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN