istedi Advocaat geldi

’nin menajerinden kulübün kriterlerine uyacak bir isim istendi. “Dick Advocaat” yanıtı alınınca lı hoca İstanbul’a geldi... Anlaşma 1 yıllık olacak

Giriş Tarihi: 16.8.2016
Van Persie istedi Advocaat geldi
Fenerbahçe aradığı teknik direktörü 'da buldu… Önce Pellegrini üzerinde yoğunlaşan ancak 6.5 milyon Euro'luk maliyeti nedeniyle Şilili'den vazgeçen sarı-lacivertliler daha sonra Hiddink, Schaaf ve Blanc'ın da aralarında yer aldığı pek çok ismi gündemine aldı. Yöneticiler Aykut Kocaman'ın yeniden takıma dönmesi için yoğun mesai harcadı ancak başarılı olamadı. Kanarya, 'nin menajerinden, "Takımın ekonomisine uyacak, kariyerli bir isim" tavsiyesi istedi. Yönetim, "Dick Advocaat" cevabını alınca harekete geçti. Dün sabah konuyla ilgili ilk açıklama Hollanda Milli Takımı'ndaki görevinden istifa eden, 68 yaşındaki Advocaat'tan geldi.

'BU İNANILMAZ TEKLİFİ REDDEDEMEZDİM'
Tecrübeli çalıştırıcı, "Kulüp takımı çalıştırmayı bırakmıştım. Ancak F.Bahçe inanılmaz bir teklifle geldi. Böyle büyük bir kulübün böyle müthiş teklifi asla reddedilemezdi" diyerek yeni adresini açıkladı. Advocaat'ın sözleşmesinde "Kulüp takımından teklif alırsa sözleşmesini feshedebilir" maddesi olduğu bu nedenle Hollanda Milli Takımı'ndan ayrılırken, zorluk yaşamadığı öğrenildi. Hollandalı çalıştırıcı dün 17.00 sularında Sabiha Gökçen Havalimanı'na iniş yaptı. Tecrübeli çalıştırıcıyı kulüp adına Genel Menajer Hasan Çetinkaya karşıladı. Burada basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği Advocaat, soruları ise yanıtsız bıraktı.

G.SARAY'DA DA RİEKERİNK'İ SNEİJDER İSTEMİŞTİ
Pereira ile sorun yaşayan Van Persie, Advocaat'tan yana tavır koydu. Bu hikayenin benzeri geçen sezon G.Saray'da yaşanmış, Sneijder, Mustafa Denizli'nin ayrılığından sonra vatandaşı Riekerink'in hoca olmasını istemişti. Bu arada Van Persie, 18 yaşındayken, Advocaat Glasgow Rangers'ı çalıştırıyordu. Hollandalı, Van Persie'yi o yıllarda keşfetmiş ancak Rangers'a alamamıştı.

Twitter
Dick Advocaat her türlü Pereria'dan iyidir.
İkinci Aragones olur. Bekleyin, görün.
Dick Advocaat dedenin FB'ye gelmesinden sonra zirvede GS ve BJK yalnız kaldı. Bjk'den de Sosa ve Gomez giderse Dursun kupalarla poza devam eder.
Dick Advocaat ismini duyduğumda heyecanlandım umarım olur ve geldiği taktirde başarılı olacağımıza inanıyorum.
Herkes yaşına takmış. İstediğimiz topu oynatsın yeter. Hücum oynatıyormuş.
İnşallah kandırılmayız.
Dünyadaki FB'lilere ismi sorsalar 1 tek kişi bile Dick Advocaat demezdi. Yönetim onu bulup getirdi.
Dick Advocaat mevzusunda RvP'nin parmağı var gibi.
Onu iyi oynatacaksa benim adıma sıkıntı yok.

17
Hollandalı Dick Advocaat, Aziz Yıldrırım'ın başkan seçildiği 1998'den bu yana 17. teknik direktörü olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Van Persie istedi Advocaat geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN