Yeni patron Ceferin

Atina’daki seçimlerde dahil 42 ülkenin oyunu alan Sloven aday Ceferin, ’nın başkanı oldu. Hollandalı Van Paag ise 13 oyda kaldı

Giriş Tarihi: 15.9.2016
Yeni patron Ceferin
Yunanistan'ın başkenti Atina'da yapılan 12. Olağanüstü Kongresi'nde mutlu sona Sloven aday Aleksender Caferin ulaştı. UEFA üyesi 55 ülke federasyonundan 42'sinin oyunu alan Slovenya Futbol Federasyonu Başkanı, 13 oy alan rakibi Hollanda Futbol Federasyonu Başkanı Michael Van Paag'a büyük fark attı. Ceferin, "Bana destek veren herkese çok teşekkür ederim. Ben, ailem ve ülkem Slovenya adına çok önemli bir durum bu. Hepimizi çok onurlandırdınız" dedi. Kongreye adına, 1. başkan vekili Servet Yardımcı, yönetim kurulu üyesi Alaattin Aykaç ve genel sekreter Kadir Kardaş katıldı.

Servet Yardımcı:
Türk futbolu kazanacak...

TFF Başkanvekili Servet Yardımcı, 'nin başından beri Ceferin'i desteklediğini söyledi. Yardımcı, "TFF için çok doğru ve olumlu bir gelişme oldu. Türk futbolu kazanacaktır. UEFA'da daha fazla Türk ismi göreceğiz. Önemli pozisyonlarda ülkemizden insanlar olacak. Bunun için daha yakın temasta olacağız" ifadelerini kullandı.

Aleksander Ceferin:
Kimin yönettiğini görecekler

UEFA'nın yeni patronu Aleksander Ceferin, Avrupa'nın devlerine gözdağı verdi: "Bir süredir UEFA yönetimsiz kaldı. Büyük kulüplerle uğraşmak bir problemdi. Şimdi, kimin yöneten kurum olduğunu göstermemiz gerekiyor. Avrupa futbolu şike, ırkçılık, güvenlik gibi sorunlarla karşı karşıya... Finansal fair play uygulamasını sıkı bir şekilde uygulayacağız."

TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Türkiye'nin desteklediği Caferin'i kutladı. Yardımcı'nın, UEFA İcra Kurulu'nda da görev alması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni patron Ceferin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN