Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüzüme konuşsun

“Hayatım boyunca kimseyle prim, pazarlığı yapmadım, yapmam da... Bizim mahalleden gördüğümüz her şeyi yüz yüze söylemek, arkadan konuşmamak. Bu lafları kimse kaldırmaz”

Giriş Tarihi: 17.9.2016
Yüzüme konuşsun

Milli Takım'dan kesik yiyen Turan, Fatih Terim'e olay cevaplar verdi. NTV Spor'da %100 programında yazarımız Rıdvan Dilmen ile Güntekin Onay'ın sorularını yanıtlayan Barcelona'nın yıldızı Arda'nın satır başları şöyle: "Öğlen uykusundaydım, telefon 50 kere çalınca, 'Allah korusun ya biri öldü ya da milli takıma çağrılmadım' dedim. Şaşırdım mı? Açıkçası futbolun içerisinde böyle şeyler var? Ben orada olmasam da o takımın kaptanıyım.
Ben hayatım boyunca kimseyle prim, pazarlığı yapmadım, yapmam da. Takım arkadaşlarımı bilgilendirme amacıyla, bunları öğrenmek için sordum. Hocamın (Fatih Terim) emeğine saygım var, ama biz de onun emeğine aslanlar gibi karşılık verdik.
Hocamın konuşmasında 'bundan sonra şeref' diye bir cümle var. Sonsuz şeref sahibi benim gönlümde Allah'tır. Hocamın bizi halktan özür dileyecek gibi göstermesi yanlış. Biz onun evladı yaşındayız. Hata yapmışımdır ama asla yapmamışımdır.
Bizim mahalleden gördüğümüz her şeyi yüz yüze söylemek arkadan konuşmamak. Bel altı vurmamak...
Bir çözüm aranacak olay varsa yüz yüze olur. Biz saha içindeki sorunlara bakalım. Saha içinde sorun bensem, 100 yıl boyunca burada oturmaya razıyım.

11 yaşımdan beri şerefimle taşıyorum
"11 yaşından beri milli takım formasını taşıyorum şerefimle, onurumla... Bundan sonra da taşımazsam yine şerefimle, onurumla... O günden sonra hocamla konuşmadık. Ben bize söylenen cümleler karşısında bunları söylemek zorundayım. O sözler ağırıma gitti. Biz de 29 yaşındayız, bu lafları kimse kaldıramaz. Milli Takım'daki primler Türkiye'nin vergilerinden alınmıyor, şampiyonalara katılım payından veriliyor. "

Kırgınım, TFF'den hiçbir yetkili aramadı
''Biz hiçbir zaman şahıslara hizmet etmedik ki. Tekrar çağrılırsam da gider aslanlar gibi ülkem adına görevimizi yaparız. Çek maçına bakın, en çok koşan benim. Benim vicdanım rahat. Biz emir kuluyuz... Ülkemizin bayrağı altında emir kulluğu yaptık. Davet edilmediğim için değil de şundan dolayı kırgınlığım var. TFF'den bir yetkili de çıkıp 'Evladım olur böyle şeyler' diye telefon açmadı."

Oyun tatmin etmedi
"Hırvatistan maçını seyrettim. Oyun olarak tatminkar değildi ama skor olarak altın değerinde bir puan aldık. Dünya Kupası grubumuz çok zor. Ardalı, Buraklı falan da çok zor... Ama hocamız da biz de zoru severiz. Sonuna kadar kovalarız, gerekeni yaparız. Dünya Kupası görmek çok isterim. Bir de şampiyonlar Ligi'ni kazanmayı çok istiyorum. İki tane eksiğim var."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüzüme konuşsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN