Bakan'a küfürden dava

Başkan hakkında, dönemin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yı ziyareti sonrasında küfür ettiği iddiasıyla “hakaret” suçundan dava açıldı. İddianamede 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istendi

Giriş Tarihi: 21.9.2016
Bakan'a küfürden dava
Fenerbahçe Başkanı Aziz , hakkında, dönemin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya 'hakaret' suçundan dava açıldı. İddianameye göre, 2002 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ile F.Bahçe arasında, üç eğitimöğretim binası, bir spor salonu ve bir konferans salonu yapılıp bakanlığa teslim edilmesi karşılığında Lisesi'nin F.Bahçe'ye teslim edilmesi konusunda protokol imzalandı. Lisenin teslim edilmemesi nedeniyle Yıldırım, 29 Nisan 2015'te dönemin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'yı makamında ziyaret etti. Avcı konuyu bürokratlarına incelettiğini, Kenan Evren Lisesi'nin değerinin üç okul, bir spor salonunda çok yüksek olduğunu, bu nedenle liseyi kulübe vermeyeceğini belirti. Buna sinirlenen Yıldırım'ın, özel kalem müdürünün odasında geçerken, üç tanığın duyacağı şekilde "A.... k... böyle bakanlığın. Yürü Şekip yürü, devlet yönetimi böyle mi olur, devletin de a.... k....lar" diye bağırdığı iddia edildi.

BAKANLIK ŞİKAYET ETMİŞTİ
Bakanlık görevlileri Yıldırım'ın sözlerini, savcılığa bildirdi. Savcı Mehmet Taştan'ın hazırladığı iddianamede, Yıldırım'a 'hakaret' suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan'a küfürden dava
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN