Ya hücüm ya kulübe

Hollandalı çalıştırıcı, maçında 3 ön libero ile oynadığı için eleştirilse de onun kafasında her hattı ile hücum eden, golü düşünen bir Fenerbahçe var. Bu sisteme uymayan ise kendini kulübede bulacak

Giriş Tarihi: 23.9.2016
Ya hücüm ya kulübe
F.Bahçe'de teknik direktör Advocaat'ın maçına Topal-- Souza üçlüsüyle çıkması, "Böyle olacaksa Pereira neden gitti? O da Advocaat gibi üç ön libero oynatıyordu" yorumlarını beraberinde getirmişti. Futbolcular ise Advocaat'ın kendilerinden risk almalarını istediğini söylediler. Hollandalı hoca idmanlarda hücuma destek vermeyen savunma oyuncularına sık sık sert uyarılar yaparken, herkesin önce gol yememeyi değil, gol atmayı düşünmesini istediği ifade ediliyor. Takım stratejisini gol üzerine kuran Advocaat'ın maç taktikleri de Pereira'nın tam tersi. İşte Advocaat'ın farklı kılan noktalar:

RİSK ALMADAN OLMAZ!
1- Hem Ozan Tufan'a hem Joseph de Souza'ya her atakta ceza sahasına girmeyi öğütlüyor. Takım savunmasında açık vermemekten korkmamayı öğretiyor. 2- Sağ ve sol beklerden sürekli kanat oyuncularının yakınına gitmesini istiyor. Bunu yapamayan der Wiel'i kızağa çekti. Hasan Ali'yi de yakında kulübeye çekip Şener-İsmail ikilisini kullanabilir. 3- Duran toplarda herkesin agresif olmasını istiyor. Mehmet Topal, Kjaer ve Skrtel'e boy avantajlarını kullanarak gol sayılarını artırma konusunda uyarılarda bulunuyor. 4- Takıma genel olarak verilen mesaj şu: Hücuma katılmaktan korkmayın. Sizin vereceğiniz açıktan gol yemekten çekinmeyin. Risk almadan kazanamayız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ya hücüm ya kulübe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN