Türkiye'nin en iyi haber sitesi

için koştular

Giriş Tarihi: 3.10.2016
Barış için koştular

Altı bin kişinin katıldığı Turkcell Gelibolu Maratonu’nu erkeklerde Keyfalew Deja Buruse, kadınlarda da Şirin Mine Kılıç kazandı

Turkcell'in ana sponsorluğunda bu yıl ikincisi düzenlenen, 'nin '' temalı ilk maratonu Turkcell Gelibolu Maratonu, 'Barış için Koşuyoruz' sloganıyla ve 6 bin kişinin katılımıyla düzenlendi. Gelibolu Yarımadası'ndaki koşuda 42 kilometrelik parkuru erkeklerde Keyfalew Deja Buruse, kadınlarda Şirin Mine Kılıç ilk sırada tamamladı. Yarı maratonda şampiyonluk erkeklerde Aydın Çeken, kadınlarda ise Raluca Apostol'un oldu. 10 kilometrelik koşuda ise birincilik erkeklerde Ahmet Tek, kadınlarda ise Amal Mohammed'e gitti. Maraton öncesinde Morto Koyu'ndaki başlangıç noktasına sembolik bir 'Barış' fidanı dikildi. Ayrıca maratona katılan sporcu sayısı kadar fidan dikilerek 10 bin ağaçlık 'Turkcell Barış Ormanı' oluşturulacağı müjdesi verildi. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, 'Barış' temalı ilk maratona isimlerini verdikleri için mutlu olduklarını söyledi.
Dereceye giren sporculara ödülleri topluca verildi. Erkekler maratonu kazanan Etiyopyalı Buruse'nin Kurtuluşspor atkısı açması ise dikkatleri çekti.
Yarışa katılan ünlüler arasında yer alan Burcu Esmersoy, "Benim doğum günüm ve burada olmaktan çok mutluyum. Benim için çok anlamlı bir hediye oldu" şeklinde konuştu.
Yarışın startının verildiği Morto Koyu'na Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu tarafından sembolik bir fidan dikildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Barış için koştular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN