Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya Kupası 48 takım olsun

Seçimlerde 40 takımlı Dünya Kupası planlarını açıklayan Infantino, yeni format önerisini 48 takım olarak değiştirdi

Giriş Tarihi: 5.10.2016
Dünya Kupası 48 takım olsun

FIFA başkanlık seçimleri esnasında 40 takımlı bir Dünya Kupası projesi olduğunu belirten Gianni Infantino'yu bu sayı da kesmemiş görünüyor! İtalyan asıllı İsviçreli yönetici, yaptığı açıklamada yeni sistem için en doğru formülü bulmak istediklerini ifade ederken, "Tüm fikirleri masaya yatıracağız ve bu ay konuyla ilgili bir toplantı gerçekleştireceğiz. Nihai kararı ise 2017 yılında vererek kamuoyuna açıklayacağız" dedi.

İKİ KADEMELİ TURNUVA
Infantino'nun önerdiği yeni sistem, iki kademeli bir Dünya Kupası formatını öngörüyor. Öneriye göre 16 takım ilk turu otomatikman geçiyor, kalan 32 takım kendi arasında eleme oynarken buradan kalifiye olan 16 takım otomatik gelen 16'yla 32 takımlı yeni turu oluşturuyor. Bu kupa formatıyla birlikte 48 takım katılmış olacak. Infantino yönetimi daha çok ülkeyi dahil ederek gelirlerini artırmak istiyor.

DOPİNG ÇETELERİNE ENERGİA DARBESİ
Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA) ve Uluslararası Polis Teşkilatı (INTERPOL), doping merkezli suç şebekelerini tespit etmek için işbirliği yapacak. Bu işbirliğiyle hayata geçirilen "Energia Projesi" sayesinde suç şebekeleri ile performans artırıcı yasaklı madde trafiği arasındaki bağlantıların tespit edilmesi hedefleniyor. WADA Genel Direktörü Olivier Niggli, "Bu proje sayesinde dopingle mücadele artarak sürecek, işbirliğimiz çok önemli" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya Kupası 48 takım olsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN