Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ne kendimi ne de oyuncularımı yedirmem!

Patlamamı, kızmamı, ağzıma geleni söylememi bekleyenlerin beklentilerini karşılamayacağım. Görevimin sorumluluğu içinde davranıp, ihtiyacımız olan sağduyu ile sakinliği göstereceğim. Kadroya aldığım ya da almadığım tüm oyuncular bu ülkenin evladıdır. Kendimi de kadroya aldığım veya almadığım oyuncularımı da yedirmem. Haksız ifadelerden üzüntü duyuyorum

Giriş Tarihi: 6.10.2016
Ne kendimi ne de oyuncularımı yedirmem!
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Ukrayna maçı öncesi basının karşısına çıktı. Kadroya alınmayan isimler ve önceki gün sözleşmesinin yeniden gündeme getirilmesi nedeniyle gergin ve kızgın olması beklenen Terim, beklentileri karşılamayacağını belirterek söze başladı. Oyuncularından söz ederken, "Kadroya aldığım veya almadığım" vurgusunu üstüne basa basa defalarca yaptı. Kadroya almadığı oyuncular için soru kabul etmeyeceğini belirtti. Sakinliğini korurken, zaman zaman göndermeleri ve net ifadeleriyle dikkat çekti. İşte Terim'in o açıklamaları:

KİMSEYE HAKSIZLIK YAPILMASINA RAZI OLMAM
Gönül ister ki maçlarımızı, takımımızı rakiplerimizi konuşalım. Ancak gündemde başka şeyler var. Patlamamı, kızmamı, ağzıma geleni söylememi bekliyorsunuz ama beklentileri karşılayamayacağım. Planların bir parçası olmayacağım gibi planların aleti de olmayacağım. Görevim ve pozisyonumun sorumluluğu içinde davranmaya ve ihtiyacımız olan sağduyu ile sakinliği göstermeye çalışacağım. Son günlerde Milli Takım'a aldığım veya almadığım oyuncularla ilgili kabul edilemez yazı ve yorumlardan, şahsımla ve kadroya aldığım ve almadığım oyuncularımla ilgili haksızca ve karalayıcı ifadelerden derin üzüntü duyuyorum. 'Oradan vurdum, buradan duydum' diyerek ortaya atılan çirkin ithamlarla tek tek mücadele edeceğimden emin olabilirsiniz. Meselenin şahsi olmadığını dile getirmiştim. Bedelini ödemeye göze almışken, beni planlarının önünde görenlere, suni yıpratma çabasında olanlara kendimi de kadroya aldığım veya almadığım oyuncularımı da yedirmem. Yaşananlar ne olursa olsun kimseye haksızlık yapılmasına razı olmam.

YENİLSEK DE KUTLARIM
Terim, Ukrayna maçı ile ilgili olarak, "Teknik ve taktik anlamda iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Bu çalışmaları sahaya yansıtırsak programladığımız şekilde yolumuza devam ederiz. Tüm halkımızdan iyi dileklerini ve dualarını esirgememelerini rica ediyorum. Ukrayna dikkat edilmesi gereken bir takım ama tedirginliğimiz yok" dedi. Milan'dan öğrencisi olan Ukrayna Teknik Direktörü Shevchenko'yu ise şu sözlerle değerlendirdi: "6 ay gibi kısa bir süre çalıştık ama dünyanın gelmiş geçmiş en büyük oyuncularından biri. Usta'nın çırağı, çırağın ustayı yenmesi gibi bir şey yok. Kaybedersek elini sıkar, tebrik etmekten keyif duyarım."

GENÇLERİ KORUMAK BENİM GÖREVİM
Türk futbolunun geleceği için herkesi aklı selime davet ediyorum. Sağduyuya ihtiyacımız var. Bir olmaya ihtiyacımız var. Arkadaşlarımız bunu gösterecek şekilde inşallah sahaya çıkacaklar. Tercih ve kararlarıma katılmasa da saygı çerçevesinde fikrini beyan edenler, istemeden de olsa gönlünü kırdıklarım, geçmişteki manipüle edilmiş bilgilerden 'ahımız var' diyenler, bunların hepsinin başımın üzerinde yeri var. İnanın bu şekilde eleştiren, gönül koyan, kırgınlığı olan herkesin her söylediği ve yazdığı benim için çok kıymetli ve kayda değerdir. Kadroda olmayan oyuncularla ilgili soru almayacağım. Cevap veremeyeceğimden değil. Genç arkadaşlarımız bundan etkileniyor. Biz koca koca insanlar etkileniyoruz onların etkilenmesi çok normal. Onları korumak ve kollamak benim görevim. Ben ya da siz değil onlar sahaya çıkacak. Onlara bu haksızlığı yapmak istemem.

İSTER ALIRIM İSTER ALMAM
Terim kadroya aldığı oyuncularla ilgili şu değerlendirmeleri yaptı:
ÖMER TOPRAK'ı yaşanan bir olaydan sonra almadık o arada onun sakatlıkları oldu. Bugün burada. Yarın yine olmayabilir. Kimseyle şahsi bir şeyim meselem yok. Prim meselesi değil dedim getirdiniz prim meselesi diye önüme koydunuz. Değil...
CANER'in Hasan Ali'nin sakatlığından sonrası alınmasıyla ilgili Caner'le konuştum. Hasan Ali olsa almayabilirdim de. Oyuncuları ister alırım, ister almam. Benim kararım ve tasarrufum.
GÖKHAN'ı (Töre) almadım ben. Gökhan'la Ömer mevzu için değil. Biraz daha forma girmesi için. Ömer'le Gökhan bir arada olmaz Hakan da olur. O günkü mevzuda evlilikte araya girenler kötü olur ya sonra bunların üçü iyi arkadaş oldu biz dışarda kaldık.
EMRE MOR, son üç ayda gönlümüze, kalbimize giren hatta beynimizi meşgul eden yetenekli bir oyuncu. Çok da doğru bir transfer yaptı. Dortmund'da süre almasına da seviniyorum. Hırvatistan'da iyiydi ama Ukrayna karşısında daha iyi işler yapacağını düşünüyorum. Bazen hatalar yapacaktır. Biz de bunları hoş göreceğiz. Zamanında herkese tanıdığımız gibi. Allah zeval vermesin.
MEVLÜT VE ENES liglerinde önemli rol oynuyor.
YUNUS geçen seneden bu yana istikrarlı bir şekilde oynuyor.
CENK oynuyor. Bu da beni sevindiriyor.
KAAN oynamaya başladı.
KEREM DEMİRBAY Hoffenheim'da bir çocuğumuz, çok beğeniyorum.

BİR GÖRÜŞ

MURAT ÖZBOSTAN

Hoca ortamı yumuşattı
Fatih hoca gergin bir şekilde toplantıya başladı. Bu yüzünden, gözlerinden den çok açık şekilde belli oluyordu. Yazılı bir metne sadık kaalrak açıklamasını yaptı. Ardından Terim açıklamaları ve tebessümleriyle gerilimi yumuşattı. Kadroda olan, olmayan bütün oyuncularına sahip çıktı, kol, kanat gerdi. Kadroya almadıkları için ilk kez "oyuncularım" kelimesini kullanırken, "onları yedirmem" demesi de mevcut gergin durum içinde pozitif bir adımdı. Bunda etkili olan bir ayrıntı vardı. O da Arda'nın bir gün önce yaptığı olumlu açıklamalardı. Bakın orada Arda, Terim için "Allah gönüllerine göre versin. İnşallah 6 puanı alırız" dedi. Ardından dünkü toplantıda hoca, oyuncularının hepsini sahiplendi. Soru almaması doğaldı. Benim için sürpriz olmadı. Sürecin bundan sonra daha olumlu geçeceğini düşünüyorum. Hatta Arda Turan'ın takıma geri döneceğini de.. Keşke Hırvatistan maçı öncesi de açıklamalar ılımlı olsaydı. O zaman belki Terim'in yanında Arda oturuyor olabilirdi!. Bu arada Terim, net bir şekilde sözleşmesinin basına sızdırıldığını (TFF'deki bazı isimleri kast etti sanki) söylemesi de toplantının can alıcı yanlarından biryidi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ne kendimi ne de oyuncularımı yedirmem!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN