Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Daha sırtımız yere gelmedi

Kaybetmedikleri sürece sorun olmadığını dile getirdi, yabancı hocaların aldığı paraları hatırlattı, kalmak istediğini torunu Yaman üzerinden açıkladı ama gitmesi gerekirse, tazminat düşünmeyeceğinin altını çizdi

Giriş Tarihi: 8.10.2016
Daha sırtımız yere gelmedi
Fatih Terim, maçı öncesi ve sonrası yaptığı toplantılarda dik görünse de eleştirilerden etkilendiğini, tazminatı üzerinden verdiği mesajlarla gösterdi

A Milli Futbol Takımı'nın Ukrayna karşısında 2-0 geriden gelerek 1 puanı aldığı maç, hiç şüphesiz karşılaşma öncesi yapılan kadro tercihi ve sözleşme eleştirilerinin gölgesinde kaldı. Öyle ki Terim maçtan önce yaptığı basın toplantısında karşılaşmadan çok, "Kendimi ve oyuncularımı kimseye yedirmem" diyerek dönen planlardan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Maçtan sonra ise maçın analizinden çok, "Sözleşmemde ne yazdığını bilmiyorum" sözleri öne çıktı. Peki Terim ne dedi, ne demek istedi. İşte 7 madde Terim'in basın toplantısında öne çıkanlar:

1 BENİM HAYATIMDA İZNİM YOK!
"Peki siz sormuyor musunuz, 'ya arkadaş her maç öncesi illa neden nasıl oluyor'. 'Hedefiniz, gayeniz ne diye' siz niye sormuyorsunuz? Benim hayatımda hiç iznim yok" diyen Terim, bu sözleriyle bunun birileri tarafından kasıtlı yapıldığını ve yaptırıldığını ifade etti.

2 BU GÖREVİ BANA SİZ VERDİNİZ
"Adana 5 Ocak Stadı'nda imza attım. Yukarıda imza attım, aşağıda maça gittim. Sonradan doldurdular. Kim ne yazdıysa benim haberim yok. Sorabilirsiniz" ifadelerini kullanan tecrübeli çalıştırıcı, milli duygularını ön plana çıkarırken, ay-yıldızın kendisi için her şeyden önde geldiğini ve bu göreve gelirken para konuşmadığını hatırlattı bir nevi "Bu görevi ben istemedim siz verdiniz" dedi.

3 TAZMİNATLA BİR BAĞIM YOK
"Ben hayatımda da hiç tazminat almadım. Hiç tazminat da koymadım" diyen Fatih Hoca, tazminata göre hareket etmeyeceğini kendisi için bunun bağlayıcılığı olmadığını vurguladı.

4 GELECEĞİMİ BİLMİYORUM!
"Kendimi çok güçlü ve zinde hissediyorum. Bir de torunum Yaman'a ve annesine söz verdim. Yaman'ın anlayacağı duruma gelmesini istiyorum. Ne olur bilmiyorum açıkçası ama 1 yıldır çok iyi anlaştığım Yıldırım Demirören var" ifadelerini kullanan Terim, tüm sıkıntılara rağmen en azından torunu için göreve devam edeceğini söyledi. Ayrıca sözleşmenin TFF tarafından sızdırıldığını ima edenlere de Demirören'le iyi bir ilişki içinde olduğunu duyurdu.

5 BAKALIM İLERDE NELER OLACAK
"Şartlar bizi nereye getirir bilmiyorum. Hem de biz daha hiçbir şey kaybetmiş değiliz. Daha kimse yenmedi bizi. Bizim sırtımız henüz yere gelmedi. Bakalım önümüzdeki günler ne gösterecek" diyen Terim, çok eleştirilen kadro tercihlerine rağmen yeni takımının da kaybetmeden yoluna devam ettiğinin altını çizdi. Kaybetmediğimiz sürece sorun yok mesajı verdi.

6 PLANLARIN FARKINDAYIM
Terim, Ukrayna maçı öncesi yaptığı basın toplantısında ise "Göz o ki dağın arkasını göre, akıl o ki başına geleceğini bile. İçinde olduğum dağın arkasını ve sislerin arkasındaki gerçekleri görmeye daha yeni başladılar" diyerek, yerine hocaların arandığını, önerildiğini bildiğini ve her şeyin farkında olduğunu ifade etmeye çalışmıştı.

7 HİDDİNK AKILLARA GELDİ!
"Yabancı hocaların sözleşmelerine bakıyor musunuz" derken akıllara kendisinden önce görev yapan Hiddink'i akıllara getirdi. Hollandalı hoca 8 milyon Euro almış ancak bir başarı elde edememişti. Bu hatırlatma kendi aldığı 3.5 milyon yıllık net ücretin çok da yüksek bir rakam olmadığını gözler önüne serer gibiydi. Ancak bu kıyaslama aslında kendimi güçlü ve zinde hissediyorum diyen Terim'in olanlardan etkilendiğini de açıkça gösterdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Daha sırtımız yere gelmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN