İç sahada bileği bükülmüyor

Giriş Tarihi: 9.10.2016
Kuzey ülkeleri içerisinde fizik gücü en yüksek ekiplerden olan , Euro 2016 Elemeleri'nde bu tarihe kadar çıktığı 6 iç saha maçında da kaybetmezken, 48 kritik parametrenin de %70'inde yani 34'ünde rakiplerine üstünlük sağlamayı başardı. Başarılı ekip Finlandiya karşısında son dakikada attığı goller ile kazansa da maç içerisinde rakibine üstünlük sağlamayı başardı.

TÜM RAKİPLERİNE GÖRE DAHA FAZLA ŞUT ATTILAR
İzlanda 6 iç saha maçında , Letonya, Kasakistan, Çek Cumhuriyeti, Hollanda ve Türkiye ile oynarken, tüm rakiplerinden maç içerisinde daha fazla isabetli şut atmayı başardı. İkili mücadele kazanma yüzdesinde ise sadece Letonya ve Çek Cumhuriyeti'ne üstünlük sağlayamayan İzlanda'nın zorlu rakiplere karşı topu ayağında tutmak yerine, rakibine vermeyi tercih ettiği de gözlemleniyor.

DÖRT DAKİKADA BİR CEZA SAHASINA ORTA
Rakip oldukları altı ekibe karşı toplamda 135, maç başına 22,5 yani 4 dakikada bir orta yapan İzlanda, Finlandiya sonrası (35), en fazla ortayı Türkiye (28) ceza alanına gönderdi. Uzun boylu oyunculara sahip olan ekip hava topu kazanma yüzdesinde de rakiplerine karşı büyük üstünlük sağlarken, bu avantajını kanat ortaları ile gole çevirmeye çalışıyor. İzlanda karşısında hava toplarından gol yememek için ise ağırlık vermemiz gereken nokta kanatlar olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İç sahada bileği bükülmüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN