Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nın adamlığını özledik

“Yıllar önce ‘’yı özledik’ dedim. Demirören ‘Sana fotoğrafını yollayalım’ dedi. Bak anlayışa bak! Biz, Süleyman Seba’nın adamlığını özledik. Ben federasyon başkanvekiliydim. Süleyman Abi ne derse G.Saray ve F.Bahçe ‘Evet’ diyordu. Öyle bir adamdı.”

Giriş Tarihi: 9.10.2016
Süleyman Seba’nın adamlığını özledik

Kulübü Genel Sekreteri Mahmut Uslu, gazetecilerle yaptığı sohbet toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Mahmut Uslu'nun sözleri: 'Ligde en ciddi rakibimiz Galatasaray' dedim, Beşiktaş da bizim rakibimiz ama bunu başka bir nedenden dolayı söylüyorum. Beşiktaş Kulübü Başkanı (Fikret Orman) olarak, şike operasyonunda 'biz kenar süsüydük' diyorsan eğer böyle şey olmaz. Senin ikinci başkanın hapise girmişse… 5 yıldızlı otele at gelir mi? Serdal Adalı için bunu söylediler, yazıp çizdiler. Beşiktaş olarak sahip çıkacaksın. Yıllar önce ''yı özledik' dedim. Yıldırım Demirören 'Sana fotoğrafını yollayalım' dedi. Bak anlayışa bak! Biz, Süleyman Seba'nın adamlığını özledik. Ben federasyon başkan vekiliydim. Süleyman abi ne derse Galatasaray ve Fenerbahçe 'evet' diyordu. Öyle bir adamdı...

G.SARAY İLE HAKKIMIZ 200 MİLYON
Mahmut Uslu, Kasım ayında yapılacak yeni yayın ihalesi için de basın mensuplarına şu yorumu yaptı: "Galatasaray'la biz havuz konusunda fedakarlık ediyoruz. Bizim hakkımız 100 milyon Euro. İki takımın hakkı 200 milyon Euro. Şimdi 30 milyon dolar civarında alıyoruz. Böyle bir hak yok. Bugün Arsenal 200-250 milyon Euro alıyorsa, bizim de hakkımız herhalde 100 milyon Euro'dur. Biz havuzun yüzde 33-35'in reytingini yapıyorsak, eğer hakkımız budur. Havuzdan gerekirse çıkarız. Para düşerse çıkarız. Şu an ihaleye kim girecek ne kadar verecek belli değil. 15 milyon dolar gelecekse niye devam edeyim.. 50 milyon dolar gelmeyecekse niye devam edeyim? Yeni ihalede rakam yükselecek kesin, başka çare yok."

A2'LERE İSPANYA MODELİ GELSİN
Vergi konusuna da değinen Uslu, "18 yıldır emek veriyoruz. Bütün kulüplerin menfaati için emek veriyoruz. Profesyonel kulüp olarak vergi veriyoruz. Biz, bunu ödemeyelim diyoruz. Bu vergiler biriksin. Amatör branşlara ne harcıyorsak, yıl sonunda onu mahsup edelim. Biz, vergi indirimi istemiyoruz. Fenerbahçe Kulübü, olimpiyatlara giden sporcuların yüzde 50'sinin sponsoru. Eskiden cepten ödüyorduk ama ödeyemeyecek duruma geldik. Çünkü rakamlar büyüdü. ENKA ile atletizmde yarışıyoruz. Bize bir rekabet lazım. Neden Galatasaray ve Beşiktaş ile rekabet etmeyelim. Boksta devletin haricinde kimseyle rekabetimiz yok. Masa tenisinde de yok" diye konuştu. Fenerbahçe yöneticisi, "Türkiye'deki büyük kulüplerin hepsinin genç takımlarını federasyonun İspanya'da olduğu gibi TFF 1 Lig'e sokması lazım. Bu uygulamada şampiyon olup çıkmak yok ama küme düşmek var. Buna Türkiye Futbol Direktörü karar verir. Biz bunu 4 yıl önce söyledik" ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Süleyman Seba’nın adamlığını özledik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN