Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sosyeteye 50 milyon lık 'tekne' şoku

İtalyan yat üreticisi Azimut'un distribütörlüğü ile Concept Marine'in ortakları arasında yer alan Moris Algazi'nin tekne müşterilerinden 20 milyon , bankalardan 30 milyon dolar kredi çekerek toplam 50 milyon dolarla yurtdışına gittiği söyleniyor.

Giriş Tarihi: 13.10.2016 10:35 Güncelleme Tarihi: 14.10.2016 17:29
Sosyeteye 50 milyon dolarlık 'tekne' şoku

Dünyanın en ünlü yatlarını sularına getiren bir firma olarak 2004 yılında kurulan Concept Marine'in ortağı Moris Algazi, hakkında çarpıcı iddialar ortaya atıldı.

Habertürk gazetesinden Reşat Balcıoğlu'nun haberine göre, tekne almak isteyen müşterileri yaklaşık 20 milyon dolandırdığı söylenen Moris Algazi'nin toplamda 50 milyon dolarla yurtdışına gittiği söyleniyor. Geçtiğimiz yıl Azimut Yachts Group'la yapılan anlaşma ile 'Azimut ' olarak yoluna devam eden şirketin ve Concept Marine'in ortaklarından Moris Algazi'nin bir tekneyi üç kişiye birden sattığı, toplamda 20 milyar dolarlık tekne siparişi aldığını ancak uzun bir süre geçmesine rağmen siparişlerini teslim etmediği ortaya çıktı.

'FERNANDAO'YA İHTİYACIMIZ YOK"

ORTAĞI DA MAĞDUR

Bankalardan 30 milyon dolar kredi çektiği söylenen Algazi'nin, ortağı Haluk Gündoğdu da piyasada çıkan dolandırıcılık iddialarını doğrulayarak "Ben de bu olaylarla uğraşıyorum, çok şaşkınım. 2 haftadır kendisine ulaşamıyorum, ortada yok" dedi.

ÜNLÜ İSİMLER MAĞDUR OLDU

Sosyete dünyasını şoke eden 50 milyon dolarlık vurgunun yankıları sürerken ünlü isimlerin de Moris Algazi'den tekne siparişi verdiği ancak kendisine ulaşamadığı söyleniyor. Fenerbahçeli kaleci Volkan Demirel, S&S Motors'un sahibi Sinan Kandemir, Moris Bey'in en yakın arkadaşı işadamı reklamcı Can Korur'un da mağdur olan isimler arasında olduğu konuşuluyor.

HALUK GÜNDOĞDU'DAN AÇIKLAMA

Konsept Deniz Yatırımları ve Enerji Sistemleri A.Ş. kurucu ortağı Haluk Gündoğdu çıkan haberler üzerine bir açıklama yayınladı ve şu ifadeleri kullandı:

"13.10.2016 tarihinde yazılı ve görsel basın, online basın ve sosyal medyada şirketimiz ile ilgili çıkan haberlerdeki bazı içerik hatalarının düzeltilmesi sebebiyle bu yazılı açıklamayı paylaşma gereği duydum.

Kurucu ortağı olduğum ve 2012 senesinden bu yana sektöründe başarılı işlere imza atmış, ülkemiz için ciddi bir katma değer yaratmış olan firmamız Konsept Deniz Yatırımları ve Enerji Sistemleri A.Ş.'nin zor bir süreçten geçtiğini üzülerek bildiririm.

Bilgim dışında gerçekleşen, şirketimi, şahsımı, çalışanlarımı, iş ortaklarımı ve müşterilerimizi mağdur eden bir takım faaliyetlerin ve suçluların netlik kazanması ve yasal sürecin sağlıklı işleyebilmesi için sessizliğimi korumak istedim. Devam eden yasal süreçlere zarar vermemek adına gelişmeleri hassasiyetle takip ediyorum. Hukuki sürece olan saygımdan bir açıklama yapmadım. Ancak bahsi geçen haberlerde yer alan rakamlar gerçeği yansıtmamakta ve kamuoyunu yanlış yönlendirmektedir ve mağdur olan şahsımı hedef göstermektedir.

Yasal süreç sonuçlanana kadar farklı bir açıklama daha yapmayacağımı, halihazırda tek başıma görevimin başında olduğumu ifade eder, şirketimin her türlü mesuliyetini yerine getirdiğini, gerek kişi olarak gerekse şirket olarak tüm haklarım, tüm tazminat haklarım ve yasal yollara müracaat haklarım saklı olduğunu bildirir konuyla ilgili hassasiyetinizi rica eder saygılarımı sunarım."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyeteye 50 milyon dolarlık 'tekne' şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN