Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Değeri artacak

“Mecidiyeköy’de arsa değeri 20 milyon olan araziye otel diktik, şimdi değeri 100 milyon dolar oldu... Riva ve Florya arazilerinden de parayı böyle kazanacağız.”

Giriş Tarihi: 20.10.2016
Değeri artacak
Başkanı Özbek: Riva ve Florya arazileri birlikte satılmalı

TT Arena'nın yanına 15 bin kişi kapasiteli spor salonu yapabilmek için gerekli yetki belgesini, Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan aldık. Şimdi sıra ruhsata geldi

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Riva ve Florya Metin Oktay Tesisleri arazilerinin değerlendirilmesi konusunda yetki almak için cumartesi günü yapılacak olağanüstü genel kurulun önemine dikkat çekerken, Mecidiyeköy'deki arsaya yapılan otel inşaatını örnek gösterdi. Kulübün 1.5 milyar lira borcu bulunduğunu ve 230 milyon dolar borcun banka ile finans kuruluşlarına olduğunu yineleyen Özbek, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile yaptıkları ön protokolün Florya arazisini de kapsadığını hatırlattı.

YENİ SPONSORLAR BULMAMIZ GEREK
Özbek sözlerine şöyle devam etti: "Bu borcun ortadan kaldırılabilmesi için yeni sponsorlar bulunmalı, mevcut gayrimenkuller de kullanılmak zorunda. En canlı örneği, Mecidiyeköy'deki otel inşaatı. Oranın arsa değeri 20 milyon civarı. Şimdiki değeri ise 100 milyon dolara yakın. Bu durum, arsanın geliştirilmesi operasyonudur. Aynısını diğer gayrimenkullerimize de taşımak istiyoruz. TT Arena'nın yanına 15 bin kişi kapasiteli spor salonu yapabilmek için gerekli yetki belgesini Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan aldık. Şimdi sıra inşaat ruhsatında..."

UEFA HAKKINDA BİLGİ KİRLİLİĞİ VAR
Galatasaray'ın bir yıl ceza aldığına vurgu yapan Özbek, " konusunda bilgi kirliliği var. UEFA üç yıllık periyotlarda 30 milyon Euro zarar sınırı koydu. Bizim üç yıllık periyodumuz, bu sezon başladı. Sanki başka bir şey varmış gibi Galatasaray'ı UEFA ve camia nezdinde rahatsız edici ifadeler kullanmayı yanlış buluyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Değeri artacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN