4 yılda iki kat büyüdü

Giriş Tarihi: 27.10.2016
Beşiktaş 4 yılda iki kat büyüdü

'ın işlerden sorumlu yöneticisi Berk Hacıgüzeller, kulübün sağlıklı bir şekilde büyüdüğünü söyledi. Son dönemde 38.5 milyon TL kar elde ettiklerini belirten Hacıgüzeller, "Beşiktaş şirketleri 2012 yılında 526 milyon TL bilanço büyüklüğündeyken şimdi 1 milyar 213 milyon TL'ye ulaştı. 109 yıl boyunca gelinen mali bilanço, son dört yılda iki katına çıktı. Mali bütçeden taviz vermeyeceğiz. Geçen yıla göre gelirlerimiz yüzde 34 arttı. Kulübün stada taşınmasıyla boşalacak eski yerlerin kiraya verilmesiyle 1 milyon dolar ek gelir elde edeceğiz" dedi.

110 MİLYON TL FAİZ ÖDÜYORUZ

Hacıgüzeller'in açıklamalarından satır başları şöyle:
Varlık satışı yapmak gündemimizde yok.
4 yıl önceki gelir kalemleriyle kasadan çıkan paraların toplamına bakınca negatif nakit pozisyonundaydık. Bugün 24 milyon dolar pozitif durumdayız.
Yeni borçlanma yapmıyoruz ancak yıllık 110 milyon TL faiz ödüyoruz. Faiz yükünü yarıya indirmek için görüşmelerimiz sürüyor. Sermaye artırımı şu an gündemimizde değil.

TRANSFER UEFA'YA GÖRE DEĞİL

Mario Gomez ile ilgili hukuk nezdinde Fiorentina ve Wolfsburg'un tasarruflarını inceliyoruz.
Transfer bütçemiz kriterleri dışında kendi disiplininde ilerliyor. Beşiktaş UEFA disiplini ile hareket etmiyor. Transferde bütçe ve mali plan önem olarak ilk sırada.
Stat, Beşiktaş için çok önemli bir aktif değer. Gelir kalemleri önemli ölçüde arttı. Beşiktaş'ın gelirleri, borç ve faiz sarmalının üzerine çıktı.
Borçlarımızı yeniden yapılandırma noktasındayız. Bazı gelirlerin temliklerden serbest bırakılması gerekecek.

BORÇ 1 MİLYAR 257 MİLYON

Divan Kurulu başkanlığı borç hesaplamasında 4 işlem hatası yapıyor.
Beşiktaş dünyanın bir numaralı bağımsız denetim şirketiyle çalışmaktadır. Aynı zamanda bağımsız bir denetim kurulu var. Beşiktaş Başkanı ve yöneticisinin bu kurumlardan herhangi bir şekilde isteği ve maksatlı-maksatsız, izleme-saklama talebi olamaz.
Borcumuz 1 milyar 257 milyon 761 bin 838 TL.
Yayın gelirlerimizin minimum 55-60 milyon dolara çıkmasını bekliyoruz.
"Efendi Beşiktaş" konseptli 50 bin adet tişörtün satışından kulüp 1.4 milyon TL gelir ede etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beşiktaş 4 yılda iki kat büyüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN