Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yönetim, taraftar, medya baskısı var ve hakemler: Eziliyorlar!

Giriş Tarihi: 1.11.2016
Yönetim, taraftar, medya baskısı var ve hakemler: Eziliyorlar!
ÖMER ÜRÜNDÜL
Hakemlerin bilinçaltlarında bir tek şey yatıyor: "Aman büyük takım aleyhine hata yapmayayım."

LEVENT TÜZEMEN
İki tane emekli FIFA hakemi iki maça etki etti. Yo-Yo testinden aşırı sigara içmekten geçememişler

GÜRCAN BİLGİÇ
Sorun MHK ve federasyonda… Hakemler 3 büyükler aleyhine doğru çalarsa biz de destekleriz

MURAT ÖZBOSTAN
Hakemler kıyma yapılıyor. Hataları var. Büyük de küçük de.. Sürekli demeç veren yöneticilerin suçu yok mu?

Ligde bir hafta daha geride kaldı. Tartışmalar, pozisyonlar, olaylar derken bir çok konuyu oturduk konuştuk. Serbest kürsüde herkes fikrini açık açık söyledi. Haftanın birinci konusu F.Bahçe, hakemler ve hatalarıydı..
GÜRCAN BİLGİÇ: Fenerbahçe maçlarında oyunun gerçek skoru ile mevcut skorun farklı olduğunu söylemek lazım. Fakat şöyle bir farklılık var, Fenerbahçe 7 lig maçında da gol yemişti, hem Konya hem de Karabük maçında gol yemediler, çok da pozisyon vermediler. Alanya beraberliği, Manchester yenilgisinde müthiş eleştiriler, takım ve Advocaat üstünde anormal bir baskı yarattı. Konya'ya yalnızca 1.5 pozisyon verildi. Karabük ligin flaş takımı, kazanırken net pozisyonlar vermiyorsunuz. Fakat galibiyetlere rağmen ben aynı iddiadayım, Fenerbahçe şampiyon olamaz.
LEVENT TÜZEMEN: 20. dakikada 10 kişi kaldı Karabük, Fenerbahçe'ye karşı 70 dakika 10 kişi kalmak kolay mı?
GÜRCAN BİLGİÇ: Antalyaspor, Beşiktaş'a karşı 10 kişi kaldı ama bir sürü pozisyon buldu, bulan buluyor.
LEVENT TÜZEMEN: İki tane emekli FIFA hakemi iki maça etki etti. Yo-Yo testinden aşırı sigara içmekten geçememişler.
FATİH DOĞAN: F.Bahçe ve G.Saray medyanın da desteğiyle hakemlerin üzerinde cellat gibi duruyor. Hakemler de maçlardan kesiliriz diye bilinç altından takdir haklarını hep o tarafa yontuyor. İroniye bakın. Genç hakem isteyen F.Bahçe yaşlıların hatalarıyla yoluna devam ediyor!.
GÜRCAN BİLGİÇ: Eğer insanlar bir vicdanla ortaya çıkacaksa ve Fenerbahçe iki haftadır hakemle kazanıyor deniliyorsa bu bir görüştür, katılmam ama saygı duyarım. Hakem hatalarıyla Fenerbahçe puan kaybetti mi diye bakmalı. Alanya maçında Emenike'ye yapılan net penaltı verilmedi. Ya da Beşiktaş- Konya maçı, 25. dakikada Necip atılmalıydı, atılmadı. Galatasaray- Antalya maçında Antalya'nın golü faul diye verilmedi. Hakem hataları var, bariz hatalar var. Doğrudur, Mehmet Topal'ın pozisyonu penaltı değil, Konya'nın penaltısı verilmeliydi. Bunları yıllardır tartışıyoruz ama bu hatalar sonucunda bir noktaya gelemiyoruz.
ÖMER ÜRÜNDÜL: Doğrudur, Bülent Yıldırım Konya'nın penaltısını vermedi, önceki gün de Fırat Aydınus'un verdiği penaltı doğru değildi. Fakat esas soruna şöyle bakmak lazım: Ülkemizde benzeri olmayan bir büyük takımlar olayı var ve medya da bunun içinde… 20-25 milyona yakın bir seyirci topluluğu var. Bu şartlar dolayısıyla hakemlerin bilinçaltlarında bir tek şey yatıyor, "Aman büyük takım aleyhine hata yapmayayım." Adanaspor –G.Saray maçında Adana'nın bir atağı ofsayttı, kaçırdı pozisyonu yan hakem. Herkesin ortak fikri şuydu: "Bu gol olsaydı büyük fırtına kopardı." Bu bile hakem üzerinde baskı… Adana aleyhine yapılırsa niye kıyamet kopmuyor? Biz bunları yapamıyoruz. Büyük takımlar lehine eyyamları engellemek bence mümkün değil. MHK de, federasyon da başları ağrımayınca seviniyorlar.
GÜRCAN BİLGİÇ: Barcelona ve R.Madrid'e çalınmıyor mu? Onların da lehine çatır çatır düdükler var. Kaç tane ofsayt gol atıyorlar, küçük takımları eziyorlar.
BÜLENT TİMURLENK: Futbolcuları eleştirmemiz lazım. Ceyhun sarı kartı itirazdan görüyor. Bir takımın ön liberosu ne yapıp edecek, sarı kartı faul dışında görmeyecek. 2. sarı kartı da doğru… Karabük 10 kişi kaldıktan sonra 3 forvetle devam etti. İtalyan ekolünden Tudor'un hiç forvet çıkarmaması bir protesto bence. İşin içinde hakem hataları var mı, var. Bu tip hatalar İtalya ve İngiltere'de var. Yeri gelince büyük takımlar orada da feveran ederler, ona şunu, buna bunu çaldınız derler. Fakat kimse hakemin apartmanına kamera gönderip, "Aidatını ödüyor mu" diye sormaz.
ÖMER ÜRÜNDÜL: Bir büyük takımın aleyhinde bir karar olduğu zaman tüm gazetelerde felaket bir hakem eleştirisi başlıyor. Hakemler de eziliyorlar. MHK'ye de bir sürü telefonlar geliyor. Onlar da mağdur oluyor fakat tam tersinde gelmiyor. Topal'ın pozisyonu verilirse her maç en az 3 penaltı verilir. Eski senelerde televizyonlar yokken neler oluyordu.
GÜRCAN BİLGİÇ: İşin medya eleştirisine kısmen katılmıyorum. Diyelim ki bir hakem çıktı, büyük takıma karşı tak tak 2 kırmızı kartı çıkardı. Bunun karşı medyası da var. Hakem doğru kart çıkardı diyenler de oluyor. Sorun MHK ve federasyonda… Sen, ben söyleriz, Erman Toroğlu da söyler mesela. O baskıyı ortadan kaldıran bir medya da var.
MURAT ÖZBOSTAN: Hataların büyüğü de var küçüğü de.. En büyük hata ise bu baskı ortamını yaratan kulüp başkan ve yöneticilerdir. Hakemler büyük takımlara her zaman torpil yapıyor. Yalan mı?
ARKADAŞINA GÖNDER
Yönetim, taraftar, medya baskısı var ve hakemler: Eziliyorlar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN