Video hakemi geliyor

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, gelişen teknolojiden faydalanmak gerektiğini belirtip, video hakem sistemi için gerekli başvuruları yapacaklarını söyledi

Giriş Tarihi: 9.11.2016
Video hakemi geliyor
Gümüşdağ: "Hakem hataları ile bir takım şampiyon olabileceği gibi bir takım küme de düşebiliyor. Süper Lig'de video hakemliğinin denenmesi gerektiğine inanıyorum"

Ritz Carlton Otel'de gerçekleştirilen "Sports&Business Summit" panelinde konuşan Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, video hakem sistemi konusunda önemli açıklamalar yaptı. Hakem hatası nedeniyle bir takımın şampiyon olabileceğini ya da ligden düşebileceğini belirten Gümüşdağ, "Video hakemi konusunu Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Bey ile gündeme getireceğiz. Teknoloji bu kadar gelişmişken, Süper Lig'de video hakemliğinin kesinlikle denenmesi gerektiğine inanıyorum. Orta hakemin dışarıdan bir video bağlantısı ile saniyesinde göremediği alanı istişare edebileceği bir saniye süresi var. Bu konuyla ilgili başvurumuzu TFF'ye de UEFA'ya da FIFA'ya da yaparız. Çünkü bir yanlış görmüyoruz. Mutlaka ama mutlaka videolu hakemliği denememiz gerekiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Video hakemi geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN