Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Usulsüz üye alımında skandal büyüyor!

Son 15 günde 300-350 kişiyi ‘oy versin’ diye TSYD üyesi yapan Oğuz Tongsir’in başı dertte. Gözler Dernekler Masası ile İstanbul Valiliği’nde...

Giriş Tarihi: 13.11.2016
Usulsüz üye alımında skandal büyüyor!

Türkiy e Spor Yazarları Derneği'nde salı günü yapılacak Olağanüstü Genel Kurul öncesi patlak veren usulsüz üye skandalı büyüyor. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı'nın gelen şikayetler üzerine İstanbul Valiliği'ne önemli bir yazı yazdığı ortaya çıktı. 1 Kasım 2016 tarihli ve Yılmaz Doruk (Bakan adına Dernekler Dairesi Başkanı) imzalı gönderilen dilekçede, valiliğe usulsüz üye alımıyla ilgili iddiaların değerlendirilmesi ve hem şikayetçi olan tarafa hem de bakanlığa bilgi verilmesi istendi. Söz konusu yazıda, "27.10.2016 tarih ve 95 sayılı dilekçede ilinizde faaliyet gösterdiği belirtilen 'Türkiye Spor Yazarları ve Spor Kulübü Derneği' hakkında çeşitli iddialar bulunmaktadır. Söz konusu dilekçenin valiliğinizce incelenmesini ve gereğinin yapılmasını rica ederim" ifadeleri dikkat çekti. Tongsir yönetiminin, iddialara göre son 15 günde 300-350 kişiyi üye yaparak oy kullandırmayı planladığı bildirildi. Başkan adayı Naci Arkan "İstanbul Şubesi by-pass yapılarak kimsenin kimseyi bilmeden ciddi bir üye alımı var. Son 15 günde rakam 300'ü aştı. Bu kişiler oy kullanmaları halinde suça iştirak edecekler. Hem savcılığa hem İçişleri Bakanlığı'na hem de İstanbul Valiliği'ne başvurduk gelişmeleri takip ediyoruz" ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI'NA HAKARETTEN SUÇ DUYURUSU
Anka ra'da yaşayan iki sporsever, Twitter paylaşımlarında, "Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği" iddiasıyla TSYD Başkanı Oğuz Tongsir hakkında suç duyurusunda bulundu. Önder Gökçekaya ve Serdar Gümüşçivi isimli şahıslar, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdikleri suç duyurusu dilekçesinde, Oğuz Tongsir'in Twitter hesabından yaptığı paylaşımları delil olarak sundu. Tongsir'in, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından tankların önüne geçen vatandaşları küçük düşürdüğünü belirten Gökçekaya, "Tongsir 'Tankın önüne nasıl atlamışlarmış? Yahu bu millet 5 lira için gelin arabasının önüne atlar. Devleti için tank mank vız gelir' paylaşımıyla yüce Türk milletine haraket etmiş ve aşağılamıştır" dedi.


İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı, İstanbul Valiliği'ne gönderdiği dilekçede usulsüz üye alımı iddialarının seçimden önce incelenmesini istedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Usulsüz üye alımında skandal büyüyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN