Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kongreyi kaosa çevirdiler

Giriş Tarihi: 16.11.2016
Kongreyi kaosa çevirdiler

Usulsüz üye alımıyla gündeme gelen başkan Tongsir, Divan Başkanı’na sürekli itiraz etti, konuşmasını uzattıkça uzattı... Sandıkların kurulması saat 16.00’yı buldu. Sahneye hücum olunca, Divan Başkanı Atalay seçimi erteleme kararı aldı

Tarihinde ilk kez olağanüstü genel kurula giden Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin kongresi tamamlanamadı. Beşiktaş'ta Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde saat 09.00'da başlayan kongrede ilk kriz, Divan Kurulu'nun başkanlık seçiminde çıktı. Başkan Oğuz Tongsir ile başkan adayı Naci Arkan'ın gösterdiği adaylar salonda oylandı. Oy sayımını başaramayan Tongsir, burada ilk krizi çıkardı. Oy sayımı sürekli tekrarlandı ve hepsine başkan Tongsir itiraz etti. Tartışmalar neticesinde Tongsir'in önerisi üzerine Basın İlan Kurumu'nun eski başkanı Mehmet Atalay tek aday gösterildi. Divan seçiminde ikiye bölünen salon Atalay isminde hemen uzlaştı.

NEREDE RAPORLAR!
Atalay gündem maddelerini oylamaya sunarken, Tongsir ikinci krizi çıkardı. Atalay, 'Mevcut Yönetimin İbra' edilmesini üyelerin oylamasına sunmak istedi. Yerinden fırlayan Tongsir, "Ortada bir faaliyet raporu yok, neyi oylayacağız" diyerek oylama istemedi. Atalay, "Genel kurula, Faaliyet ve Denetleme Raporlarını sunmanız gerekirdi. Bu ihmal edilmiş" dedi. Tartışmaların uzaması üzerine Atalay, ibra konusunun yeni yönetimce değerlendirmesini genel kurula sundu. Çoğunluğun sağlanmasıyla seçim için konuşmalara geçildi. Bu sırada aday sayısı Tayfun Bayındır'ın eklenmesiyle üçe çıktı. Adayların hangi sırayla konuşacağı tartışıldı. Tongsir en son konuşmak istedi. Diğer adaylar bunu kabul etmeyince, Atalay kura çekmeyi önerdi. Tongsir buna da karşı çıktı. Atalay, bunun üzerine, "Başkan olmamı siz istediniz. Artık yeter, müdahale etmeyin. Kura çekilecek" diyerek noktayı koydu. Kurada Tongsir son sırada çıktı. Atalay'ın, "Süre konusunda hassas olalım. 10 dakikayı aşmayın" demesi üzerine Tongsir, "Ben istediğim kadar konuşurum. Kimse de beni engelleyemez" diyerek Divan Kurulu'na meydan okudu.

50 OY KAÇAK ÇIKTI
Süresi dolunca Tongsir'in kürsü işgalini sonlandırmasını isteyen Atalay, oy verme işlemlerini başlattı. Bunun üzerine sahneye kurulan sandıklara akın edildi. Kontrolsüz kalabalıktan rahatsız olan Atalay, güvenliği uyararak sahnenin boşaltılmasını istedi. Kimse sahneyi terk etmeyince Atalay, durumun kaosa dönüştüğünü, kongrenin devam edemeyeceğini söyledi. Ancak bir grup, hızla oylarını sandıklara atmaya başladı. Durumun kontrolden çıktığını gören Atalay, kongreyi iptal etti. Bu arada karambolde sandığa atılan 67 oy çıktı. Bunların sadece 17'sinin hazirun listesinde imzasının olduğu belirlendi.

'SENİN YAPACAĞIN KONGRENİN...'
Kongrenin iptali sonrası Divan Kurulu'na giderek Mehmet Atalay'ı kararından döndürmeye çalışan Oğuz Tongsir, çıldırdı... Ekibini azarlayan Tongsir, Divan Kurulu Başkanı seçilmesi için ön ayak olduğu Mehmet Atalay'ın olduğu tarafa dönerek "Senin yapacağın kongrenin…" sözlerini sarf ederek terbiye sınırlarını aştı.

YAZDIĞI AYRI, GÖSTERDİĞİ AYRI
Kendisine yöneltilen eleştirileri saptırarak cevaplayan Tongsir, 15 Temmuz'daki darbe girişimine yönelik attığı twitleri de dernek delegelerine farklı gösterdi. Darbe girişimi hakkında 21 Temmuz'da, "Tankın önüne nasıl atlamışlarmış? Yahu bu millet, 5 lira için gelin arabasının önüne atlar :)))) Devleti için tank, mank vız gelir..." yazan Tongsir, kurulda ise bu twiti, "Bu millet 5 lira için gelin arabasının önüne atlar... Vatan söz konusu olunca, tank mank vız gelir" diye gösterdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kongreyi kaosa çevirdiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN