Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye nereden nerelere geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, zirvede futbol adına önemli mesajlar verdi:

Giriş Tarihi: 21.3.2017
Futbolda ümitsizliğe yer yoktur. Futbol tarihi, hezimetin kıyısından koparılmış, muhteşem zaferlerle doludur.
Futbol görsel bir ziyafettir. Kimi zaman asistlerle, şutlarla, birbirinden muhteşem çalımlarla, olursa gollerle, 90 artı uzatmaya sığdırılmış bu şölen, kendi kahramanlarını yaratır.
Beşiktaş'ın Vodafone Arena'sına bakıyorum, bir de Beşiktaş'ın Şeref Stadı'nı düşünüyorum... Türkiye nereden nereye geldi, bu gerçekleri görmemiz lazım.
Ülkemize henüz olimpiyatları getirememiş olabiliriz ama burada dönen dolapları da biliyorsunuz. Oralarda dönen dolaplara da bizzat şahit oldum, gördüm, biliyorum. Fakat olimpiyatlar için sporcu hazırlama ve altyapı konusunda ciddi mesafe kaydettik.
Süper Lig takımlarında oynayan Türk gençlerinin sayısının giderek azalıyor olmasını herkesin düşünmesi gerekiyor. Bu tablo yeni futbolcuların yetişmesinde sorun olduğunu gösteriyor.
Dünyanın en iyi futbolcularının Türk takımlarında oynaması herkesi sevindiriyor, ancak bu futbolcuların ülke gençlerinden olması bu sevince gurur ve kıvanç katacaktır.
Son dönemde önemli ölçüde azalttığımız sporda şiddeti de önümüzdeki süreçte alacağımız ilave tedbirlerle çok düşük seviyelere getireceğimize inanıyorum. Yasal düzenleme teklifi inşallah parlamentomuzdan süratle çıkacaktır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye nereden nerelere geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN