Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hiçbir yere gitmiyorum

, Beşiktaş’taki geleceği ile ilgili spekülasyonlara son noktayı koydu

Giriş Tarihi: 31.5.2017
Hiçbir yere gitmiyorum
Trabzonspor için yanıyorum. Bu demek değildir ki oraya gidiyorum. Zaten Beşiktaş'ta çalışıyorum ve mutluyum
Zaman zaman Milli Takım'ın teknik direktörü olarak gösterildim Orada bir antrenör var. İddialar ona yapılan ayıptır, saygısızlıktır
Bana 5 yıllık anlaşma da uyar, bir yıllık da. Ayrılık olsa rahatlıkla söylerim. Kimseyle görüşmedim, teklif almadım

Beşiktaş Teknik Direktörü , BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında takımdaki geleceği hakkında konuşurken, sezon değerlendirmesi yaptı ve önümüzdeki sezonla ilgili görüşleri aktardı. Güneş'in açıklamaları şöyle: "Ortaya çıkan bu eser, benim eserim değil. Ben iyi işler yaptım, kendimi yok saymıyorum, aşağılamıyorum. Ama yerimi biliyorum. İyi çalışana Allah yardım eder. Doğduğum şehir Trabzon'u çok seviyorum. Onun için yanıyorum. Bu demek değil ki oraya gidiyorum. Zaten burada çalışıyorum ve mutluyum. Gaziantepspor maçı sonrası bir teknik adamın 3 ihtimalinin olduğunu söyledim. Konu (sözleşme) o kadar acil değil. Başkası olsa ortalık karışırdı, şampiyonluk kaçabilirdi."

KARARI BEN DEĞİL YÖNETİM KURULU VERECEK
"Hesaplarımı, ailemi hep geri attım. Beşiktaş'ın bireyiyim, Beşiktaş ne yap derse yaparım. 'Ayrıl' derse ayrılırım. Başkan 'Git' derse giderim. Fatih hoca (Terim), Galatasaray'dan nasıl ayrıldı? Rahatsız oldu, ayrıldı. İyi niyetle, samimiyetle biz bugüne kadar geldik. Ben teknik olarak konuşurum, yönetim kurulu karar verir. Giden olur, kalan olur. Bu kararı ben değil, yönetim verecek. Zaman zaman Milli Takım'ın teknik direktörü olarak gösterildim. Zaman zaman da Trabzonspor'un başına getirildim. Milli Takım'ın bir antrenörü var. Ayıp, saygısızlık. Bizim mukavelemiz zaten sürüyor. Yeni bir konuşma yapmadık. Anlaşmada da sorun olmaz, ben gidersem de sorun olmaz."

KALMAK İSTİYORUM, KOVSALAR DAHİ GİTMEM(!)
Tamer hocanın (Tuna), ayrılıkla ilgili yazısını okudum. Herkes gidebilir, hepimiz birer damlayız, hepimiz önemliyiz. İstemezlerse giderim, isterlerse kalırım. Benim için beş yıl da olur, bir yıl da olur. Ayrılık olsa rahatlıkla söylerim. Kimseyle görüşmedim, teklif almadım, Beşiktaş'ta kalmak istiyorum, kovsalar da gitmem(!) Kan uyumu, kan da iyiyse olur. Kanda bozukluk varsa olmaz. Ben işime odaklanırken Milli Takım'a, Trabzonspor'a gidiyorum. Yok öyle şey. Milli Takım'dan beni ayırdılar. Zorla yolladılar. Orada benim param var. Şu anda gitsem yine alırım, almıyorum, orada duruyor. Alnımın akı... Bir yer doluyken oraya gitmem. Beşiktaş ile uzun vadeli planlarım içinde altyapıdan oyuncu çıkarmak var. Bu on sene ister. Şampiyonlar Ligi'nde şampiyonluk, beş sene ister."

OPSİYON TAMAM, SÖZLEŞME SIRADA
Beşiktaş, Şenol Güneş'in 31 Mayıs'ta (bugün) dolacak mukavelesindeki "1 yıllık" opsiyonu kullandı. Yeni sözleşme Osmanlıspor maçı sonrası başlayacak

Beşiktaş'ta hem teknik direktör Şenol Güneş hem de başkan Fikret Orman, yeni mukavele hakkında sorun olmadığına dair ifadeler kullanırken, akşam saatlerinde zorunluluktan kaynaklanan bir gelişme yaşandı. Siyah-beyazlı kulüp, tecrübeli hocanın 31 Mayıs (bugün) tarihi itibarıyla dolan 2+1 yıllık sözleşmesindeki opsiyonu kullanarak Kamuoyunu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi. Tarafların, Beşiktaş'ın Osmanlıspor maçında şampiyonluk kupasını almasının ardından masaya oturması ve anlaşması bekleniyor. Siyah-beyazlı yönetimin tecrübeli çalıştırıcının karşısına 2+1 yıllık yeni bir anlaşma ile çıkacağı ve 1.5 milyon Euro olan yıllık ücretine de 1 milyon Euro zam yapacağı gelen bilgiler arasında.

3'ÜNCÜ YILDIZI KENDİSİ TAKTI
Şenol Güneş, basın toplantısının sonunda arkasında bulunan panoda yer alan Beşiktaş amblemine üçüncü yıldızı taktı. Tecrübeli hoca, 3 yıldızlı logoyla basın mensuplarına görüntü verdi.

BİR TEK BEN BURADAYIM
Yardımcılarının tatile çıktığını ancak kendisinin hala çalıştığını vurgulayan Orman, "Sadece resimlere giriyorlar. Bundan sonra onları almayacağım" diye espri yaptı.

Güneş'ten kısa kısa

Cenk kızıyordur
"Cenk Tosun'un krallık yarışında geride kalmasına üzülüyorum. Niye oynatmadım diye bana kızıyordur. Onun başarısından rahatsız olmam. Benim başarımdan da başkan rahatsız olmaz."

Efendi takımız
Mütevazı ve efendi bir takımız. Ramazan ayının verdiği ölçülerde şampiyonluğu kutlarsak iyi olur."

?7'den 77'ye...
"Kariyerimde 50. yılım. 67'de futbola başladım, 87'de bıraktım. 7 uğurlu rakamım. Size 7'den 77'yenin hikayesini anlatmış oldum."

Ben de ağladım
"Sadece şampiyon olduk, diğer hedeflere ulaşamadık. Henüz iş tamamlanmadı. Ancak yarıştığımız hiçbir kulvarda da ezilmedik. Gelecek geçmişten daha önemli. Başkanın kızının ağlamasına ben de ağladım. Taraftarın üzülmesine ağlıyorum ama dik duracağım."

Yıldız yetmez
"Bir stoper istedim. Takıma yıldız oyuncu almak yetmez. İyi oynayan, aynı zamanda takımı oynatan ve sahiplenen oyuncu olmalı. Güneş battığı zaman yıldızlar çıkar."

Öldürme beni!
Şenol Güneş, bir soruya yanıtlarken, "Ben yaşlıyım" ifadesini kullandı. Bunun üzerine basın mensubu, "Soruyu o yüzden sordum" karşılığını verdi. Tecrübeli hoca ise "Öldürme beni" esprisini yaptı. görüşmedim, teklif almadım
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hiçbir yere gitmiyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN