Türkiye'nin en iyi haber sitesi

UEFA Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe ve Galatasaray'ın rakipleri belli oldu

Giriş Tarihi: 14.7.2017 13:52 Güncelleme Tarihi: 14.7.2017 17:13
UEFA Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe ve Galatasaray'ın rakipleri belli oldu

UEFA Avrupa Ligi'nde, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın da rakiplerinin belli olduğu 3. ön eleme turu kuraları çekildi.

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda Fenerbahçe ile Galatasaray'ın muhtemel rakipleri belli oldu.

Avrupa futbolunun en önemli ikinci organizasyonunda yapılan kura çekiminin ardından turnuvaya 3. turdan katılan Fenerbahçe, Avusturya'nın Sturm Graz ile Karadağ'ın Mladost takımı arasındaki eşleşmenin galibiyle karşılaşacak.

Galatasaray ise 2. ön eleme turunun ilk maçında deplasmanda 2-0 mağlup olduğu İsveç'in Östersunds takımını rövanşta elemesi halinde Azerbaycan'ın Inter Bakü ile Lüksemburg'un Fola Esch takımları arasındaki eşleşmenin galibiyle 3. turda oynayacak.

Sarı-lacivertliler ilk maçını deplasmanda, Galatasaray ise evinde oynayacak. Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda ilk karşılaşmalar 27 Temmuz, rövanşları 3 Ağustos'ta yapılacak.

Türk temsilcileri, 3. turdaki rakiplerini elemesi halinde play-off turuna kalacak ve bu turu da geçmesi halinde Avrupa Ligi'ne grup aşamasından katılmaya hak kazanacak.

Fenerbahçe'nin muhtemel rakipleri arasındaki mücadelede ilk maçı, konuk olduğu Strum Graz'ı 1-0 yenen Karadağ temsilcisi Mladost kazanmıştı.

Galatasaray'ın muhtemel rakipleri arasındaki ilk maçı ise ev sahibi Inter Bakü 1-0'lık skorla kazanmıştı.

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda eşleşmeler şöyle:

PSV Eindhoven (Hollanda) - Osijek (Hırvatistan)/Luzern (İsviçre)

Norrköping (İsveç)/Trakai (Litvanya) - Shkendija 79 (Makedonya)/HJK Helsinki (Finlandiya)

Krasnodar (Rusya) - Slovan Bratislava (Slovakya)/Lyngby (Danimarka)

Sturm Graz (Avusturya)/Mladost (Karadağ) - Fenerbahçe (Türkiye)

Panathinaikos (Yunanistan)/Gebele (Azerbaycan) - Jagiellonia (Polonya)

Shamrock Rovers (İrlanda Cumhuriyeti)/Mlada Boleslav (Çekya) - Kairat (Kazakistan)/Skenderbeu (Arnavutluk)

Austria Wien (Avusturya) - Progres Niedercorn (Lüksemburg)/AEL (Kıbrıs Rum Kesimi)

Dinamo Zagreb (Hırvatistan) - Vaduz (Liechtenstein)/Odds (Norveç)

Dinamo Bükreş (Romanya) - Athletic Bilbao (İspanya)

Olimpik Donetsk (Ukrayna) - PAOK (Yunanistan)

Arka (Polonya) - Ferencvaros (Macaristan)/Midtjylland (Danimarka)

Östersunds (İsveç)/Galatasaray (Türkiye) - Inter Bakü (Azerbaycan)/Fola Esch (Lüksemburg)

Bordeaux (Fransa) - Kalju (Estonya)/Videoton (Macaristan)

Maccabi Tel-Aviv (İsrail)/KR Reykjavik (İzlanda) - Panionios (Yunanistan)/Gorica (Slovenya)

Valletta (Malta)/Utrecht (Hollanda) - Haugesund (Norveç)/Lech Poznan (Polonya)

CSU Craiova (Romanya) - Milan (İtalya)

Brondby (Danimarka)/VPS (Finlandiya) - Hajduk Split (Hırvatistan/Levski Sofya (Bulgaristan)

Gent (Belçika) - Altach (Avusturya)/Dinamo Brest (Belarus)

Astra (Romanya)/Zira (Azerbaycan) - Olexandriya (Ukrayna)

Everton (İngiltere) - Ruzomberok (Slovakya)/Brann (Norveç)

Aberdeen (İskoçya)/Siroki Brijeg (Bosna Hersek) - Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi)/Zaria Balti (Moldova)

Irtysh (Kazakistan)/Kızılyıldız (Sırbistan) - Sparta Prag (Çekya)

Beitar (İsrail)/Botev Plovdiv (Bulgaristan) - Maritimo (Portekiz)

Zenit (Rusya) - Trencin (Slovakya)/Bnei Yehuda (İsrail)

Olympique Marsilya (Fransa) - Oostende (Belçika)

Freiburg (Almanya) - Valur (İzlanda)/Domzale (Slovenya)

Cork City (İrlanda Cumhuriyeti)/AEK Larnaca (Kıbrıs Rum Kesimi) - Rabotnicki (Makedonya)/Dinamo Minsk (Belarus)

Zeljeznicar (Bosna Hersek)/AIK (İsveç) - Braga (Portekiz)

Liepaja (Letonya)/Suduva (Litvanya) - Sion (İsviçre)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
UEFA Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe ve Galatasaray'ın rakipleri belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN