Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demirören: Arda’ya kapılarımız açık

Giriş Tarihi: 11.8.2017
Demirören: Arda’ya kapılarımız açık

Başkanı Demirören, “A ’ın Arda kaptanımıza ihtiyacı var. Kapılarımız ona açık, hocamız ile görüştüğüne göre geri dönebilir” diyerek milli yıldızı A Haber ve A Spor ekranlarından yeniden ay-yıldızlı formaya davet etti

Arda bu davete kayıtsız kalmadı: Sayın ve ardından hocamız Lucescu'nun sevgi dolu tavrı, kararımı yeniden gözden geçirmeme sebep oldu. Milli formayı tekrar sırtıma geçirmekten her zamanki gibi onur duyacağımın bilinmesini isterim
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı () Başkanı Yıldırım Demirören, A Haber ve A Spor'dan ortak yayınlanan Futbol Meydanı programında A Spor Spor Yayınları Koordinatörü Serkan Korkmaz'ın sorularını yanıtladı. A ve Türk futbolu hakkında önemli açıklamalar yapan Demirören, 'kaptanımız' dediği 'a da kapıların açık olduğunu söyledi. Demirören şunları kaydetti: Biz Arda kaptanımıza idari ceza vermiştik, cezası süresiz kadro dışı değildi. Arda kaptanımız Milli Takım'ı bıraktığına kendisi açıkladı. Lucescu'yla yaptığı görüşme da olumlu geçti. Arda'ya bizim tarafımızdan kapanan bir kapı zaten yok. Arda ayrılık kararından vazgeçerse, hocamızla görüştüğüne göre geri dönebilir, kapılarımız ona açık. Arda Kaptanımız 50 yaşına da gelse o bizim kaptanımız. Milli Takım'ın Arda'ya ihtiyacı var" Bu sözlerin ardından sosyal medya hesabı İnstagram'dan bir mesaj yayınlayan Arda, A Milli Takımz formasını yeniden giymekten onur duyacağını bildirdi.

KAPTAN DÜMENE GEÇİYOR
Instagram 'da n bir açıklama yapan Arda, dönüş sinyali verdi: "Bırakma kararı almamın sebebi; adım etrafında yaşanan tartışmaların Milli Takım'a zarar vermesiydi. Bu süreçte hiçbir zaman olgunluğu, sevgiyi ve birleştirici tavrı elden bırakmayan federasyon başkanımız Sayın Yıldırım Demirören ve ardından hocamız Lucescu'nun sevgi dolu tavrı kararımı yeniden gözden geçirmeme sebep oldu. Hocamız uygun gördüğü takdirde milli formayı tekrar sırtıma geçirmekten onur duyacağımın bilinmesini isterim. Kalan zorlu dört maçlık süreçte ve devamında arkadaşlarımın yanında olma isteğimi kamuoyuna saygılarımla arz ederim."

LUCE'NİN TAZMİNATI YOK
"'e hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Tazminatı konusunda kendisiyle görüştükten sonra karar vereceğiz. . Hocamızla görüşerek, konuşarak ayrıldık. Şenol Hoca'dan cevap aldıktan sonra Lucescu'yu aradım. Galatasaray'dan teklif aldığını ve kabul etmediğini söyledi. Daha sonra kendisiyle görüştük, anlaştık. Lucescu ile sözleşmemizde tazminat maddesi yok. O da bilinsin..."

CUMHURBAŞKANI BİZİM İÇİN ŞANS
"Bizim çok büyük bir şansımız var. Sayın Cumhurbaşkanımız Türk futbolunu çok seviyor. Bizim kendisinin karşısına bu sorunlarla değil, güzel projelerle ve önemli planlarla çıkmamız lazım. Bugün Türk futbolu Avrupa'nın 6. en büyük ekonomisi. Buralara kolay gelinmedi. Konuşarak olmaz... Birlik ve beraberlikle olur bu işler."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirören: Arda’ya kapılarımız açık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN