Luce yine çark etti: Yabancı kuralı değişmeyebilir

İtalyan medyasına başka konuştu, bize bambaşka: "Kadrolar için kural yüzde 50 Türk, yüzde 50 yabancı. Sahada ise yüzde 80 yabancı var. Ligin yaş ortalaması fazla. Genç Türkler oynayamıyor. Yabancıya karşı değilim"

Giriş Tarihi: 9.11.2017
Luce yine çark etti: Yabancı kuralı değişmeyebilir
Türkiye A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Romanya ile bugün deplasmanda oynanacak hazırlık maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İtalyan basınına yabancı oyuncu sınırına yönelik yaptığı açıklamaları ses getiren Rumen teknik adam, konuya şu sözlerle açıklık getirmeye çalıştı: "Türkiye Ligi'nin ortalama yaşının 29-30 civarı olduğunu söyledim. Avrupa'nın yaş seviyesinden yüksek. İkinci olarak baktığımız zaman Türkiye 31 ülke arasında gençlere en az şans veren ülke konumunda...

OLDUĞU GİBİ KALABİLİR!!!
Avrupa'da Türkiye'de oynayan yabancı kadar başka liglerde oynamıyor. Rekabetçi bir Milli Takım'ı nasıl yapabilirim? Ne dedik, kadrolarda yüzde 50 Türk, yüzde 50 yabancı olacak. Realitede ise sahada oynayana bakarsak yüzde 80 yabancı oynuyor. Sahada 50-50 gözükmüyor. 30 yaşında tecrübeli bir yabancı var, bir de bakarsak 21 yaşında genç bir Türk var. Antrenörler yabancıyı seçecek ve oynatacak. Ben yabancıya karşı değilim. Olduğu gibi kalması tarafındayım ama Milli Takım oyuncularına daha fazla şans verilmesini talep ettim."

ARDA VE DİĞERLERİ YİNE GELECEK
Luce, toplantıyı şu sözlerle noktaladı: "Değerli Türk futbolcularının hiçbirini bırakacağım, çağırmayacağım demedim. İyi futbolcular 35-36 yaşında da çok iyi oynayabilirler. Şimdi çağırmadığım Arda, Burak, Caner gibi oyuncular yarın gelmeyecek diye bir kural yok. Kulüplerin yapamadığı, oynatamadığı gençleri ben Milli Takım'da oynatmak ve onları belli bir seviyeye taşımak istiyorum. Kendi kulüplerinde bulabilecekleri şansı burada vereceğim. Bu ekibin önemli bir potansiyeli olduğuna inanıyorum."

TÜRKİYE DOĞU AVRUPA'DA
İtalyanlar'a konuşurken Türkiye için, "Doğu ülkesi" tabirini kullanması tepki çeken Rumen teknik adam, gazetecilerin "Bu sözü ne anlamda kullandınız" sorusuna şu sözlerle yanıt verdi: "Batı Avrupa ve Doğu Avrupa ülkeleri olarak söyledim. Romanya gibi, Rusya gibi, Ukrayna gibi, Yunanistan gibi... Bütün hepsi Doğu Avrupa'dır. Fakat bunu değişik bir şekilde yorumlamak istiyorsanız bu başka bir şey ama benim söylediğim bu. Doğu ve Batı Avrupa ülkeleri var. Bence daha farklı ve enteresan detaylar vardı röportajımda."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Luce yine çark etti: Yabancı kuralı değişmeyebilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN